کد خبر : ۵۰۲۳۷۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
رابطه مسئولین کشور با سید مقتدی صدر رابطه ای دوستانه و برادرانه بوده

مقیم/ سفیر کشورمان در عراق گفت: رابطه مسئولین کشور با سید مقتدی صدر رابطه ای دوستانه و برادرانه بوده و تا آنجا که اینجانب اطلاع دارم بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای قاسم سلیمانی به ایشان بسیار علاقمند می باشند.

 به گزارش مقیم و به نقل از صدا و سیما، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران  اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال و حمایت از اراده مردم عراق در برگزیدن نمایندگان پارلمان به همه احزاب، گروهها و ائتلاف هایی که در انتخابات موفق به کسب کرسی شده اند تبریک می گوید مسجدی افزود: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از رابطه ای حسنه و دوستانه با همه طیف های مردم عراق، با تمام گروهها و ائتلاف هایی که حائز بیشترین کرسی در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی شده اند نیز رابطه ای سازنده دارد و همه این گروهها و ائتلاف ها برادران عزیز و خوب ما می باشند.
وی در پاسخ به سوال خبرگزاری صدا وسیما در رابطه با ادعای وجود اختلاف میان جمهوری اسلامی ایران با سید مقتدی صدر ضمن تکذیب این گونه ادعاها با تبریک به ائتلاف سائرون که بیشترین کرسی ها را در انتخابات اخیر پارلمانی بدست آورده است اظهار داشت سید مقتدی صدر از دوستان و برادران عزیز و تاثیر گذار در کشور دوست و همسایه ما عراق می باشد. رابطه جمهوری اسلامی ایران و ایشان یک رابطه تاریخی و ریشه دار بوده چنانکه جمهوری اسلامی ایران با سید محمد باقر و سید محمد صادق صدر(عمو و پدر ایشان) دارای رابطه ای عمیق بوده است.
سفیر کشورمان در عراق تاکید کرد: رابطه مسئولین کشور با سید مقتدی صدر رابطه ای دوستانه و برادرانه بوده و تا آنجا که اینجانب اطلاع دارم بسیاری از مسئولین جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای قاسم سلیمانی به ایشان بسیار علاقمند می باشند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi