کد خبر : ۵۰۲۳۶۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
طرح مرمت و تعویض قرآن های فرسوده در غرقه آستان قدس رضوی

مقیم/ مدیر مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به برنامه های امسال غرفه آستان در نمایشگاه قرآنی گفت: یکی از برنامه های مهم این مرکز در نمایشگاه جاری طرح تعویض قرآن های کهنه به قرآن های نو به صورت رایگان است.

سید مسعود میریان با اعلام مطلب فوق در گفتگو با پیشامد در خصوص طرح های مهم مرکز قرآنی آستان قدس رضوی  گفت: در سال 96 با رویکرد جدیدی که آستان قدس بعد از انتصاب حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان تولیت جدید انجام شد، اولین ماموریت آستان قدس به عنوان قوی ترین نهاد فرهنگی جهان اسلام ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلامی تعریف شده است. بنا براین تقریبا بیش از یکسال است  که مرکزی به عنوان مرکز قرآن کریم در آستان قدس تاسیس شده و این مرکز تمامی فعالیت های قرآنی آستان قدس را در خارج از مرزهای حرم در حیطه ملی و بین المللی به عهده دارد.

وی ادامه داد:  شورای عالی آستان قدس که خود حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به عنوان رئیس این شورا حضور دارند جلسات بسیار منظمی را برگزار کرده و در این جلسات اهداف آستان قدس در حوزه قرآنی تبیین شد.

میریان در تشریح برنامه های کلان این مرکز گفت: برای مرکز قرآن کریم در 5 محور کلان هدف گذاری انجام شده و قرار بر این است که براساس این محور ها فعالیت های جدی و عملیاتی آغاز شود. این محورها عبارت است از اهدای قرآن کریم به زوار و کسانی که از آستان قدس تقاضای دریافت قران کریم را دارند که قرآن هایی با نشان نماد آستان قدس به آنها اهدا می شود.

وی ادامه داد:  یکی دیگر از برنامه ها، برگزاری محافل انس با قرآن است. در این راستاماموریت داریم هر ماه برای هر شهر با یک قالب و الگوی جدید و مدون محافل انس را به صورت هدفمند برگزار کنیم تا استماع قرآن در جامعه رواج پیدا کند و هر ماه حداقل یک جلسه انس با قران داریم.

میریان اضافه کرد: محور بعدی  حفظ قرآن است. ما ماموریت داریم تا سال 1404 حداقل 500 هزار قران آموز را که برای آنها  دوره های تربیتی گذاشته ایم را تربیت کنیم. همچنین ماموریت ما حمایت از جلسات قرآن سنتی و محلی است که در افق 1404 پیش بینی کرده ایم بالغ بر 40 هزار جلسه قران سنتی را حمایت کنیم. در همین حال برای سال 97 حداقل 5 هزار جلسه را پیش بینی می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از محور های ما برنامه جشنواره ها و نمایشگاه های قرآن است، گفت: آستان باید در همه جشنواره ها و مسابقات قرآنی حضور چشمگیر و فعال داشته باشد. یکی دیگر از برنامه های اصلی برنامه های آموزشی ما است.

میریان افزود: کلاسهای ویژه پیش دبستانی آموزش قرآن برای آموزش به فرزندان این مرز و بوم است. این اهداف کلی مرکز قرآن کریم است.

وی با تاکید بر اینکه آستان قدس برای  بیست و ششمین سال متوالی است که در نمایشگاه حضور دارد، گفت: خوشبختانه سال جاری نسبت به  سال های گذشته  در نمایشگاه جهش فضایی داریم و سه بخش در نمایشگاه تقاضاکردیم.

میریان خاطرنشان کرد:  یکی از کارهای خوب این دوره برگزاری  ورک شاپ ها، انیمیشن، هنر آینه کاری و... است. همچنین در بخش دیگر بخش مرمت قرآن را فعال کردیم.  در همین حال، بخش اهدای قرآن به آستان و تعویض قرآن های فرسوده نیز فعال است. یعنی اگر کسی قران فرسوده در خانه دارد می تواند در همین نمایشگاه به صورت آنی آن را صحافی و مرمت کنیم  و اگر نه قرآن نو تحویل میدهیم. همچنین اگر کسانی که دوست دارند قرآن خود به آستان هدیه دهند تا در حرم استفاده شود می توانند این کار انجا م دهند تا در مناطق محروم و نیازمند بازتوزیع می شود.

گفتنی است نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مصلی تهران 97 بیست و ششمین دوره، از تاریخ 29 اردیبهشت الی 14 خرداد 97 برگزار می گردد ساعت بازدید 17 الی 24 می باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید مسعود میریان     |     آستان قدس رضوی     |     نمایشگاه قرآن     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi