کد خبر : ۵۰۲۳۶۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان فارسی در قرقیزستان

مقیم/ به همت رایزنی فرهنگی ایران دوره دانش‌افزایی زبان فارسی ویژه اساتید مدارس و دانشگاه‌ها و نیز، دانشجویان در بیشکک قرقیزستان، برگزار شد.

 به گزارش مقیم، این دوره، 20 اردیبهشت‌ماه با حضور حسین مکرمی، دبیر اعزامی مدارس ایران در خارج از کشور به صورت فشرده در محل مؤسسه الهدی برگزار شد.

در این دوره یک هفته‌‎ای، اساتید مدارس و دانشگاه‌ها و نیز، دانشجویان سال‌های آخر زبان فارسی دانشگاه‌های علوم انسانی بیشکک، قرقیزی، روسی اسلاویانی بیشکک شرکت کردند.

علی حکیم‌پور، رایزن فرهنگی ایران در آیین افتتاحیه این دوره گفت: زبان به عنوان یک موجود زنده و پویاست و دچار تحول می‌‎شود. به طوری که در میان زبان‌های زنده جهان، زبانی را نمی‌توان یافت که مشمول تحول نشده باشد.

وی با اشاره به برگزاری دوره دانش‌افزایی زبان فارسی افزود: در این دوره مطالب مفیدی برای بهره‌گیری اساتید مدارس و دانشگاه‌ها و دانشجویان ارائه می‌شود . شرکت کنندگان آیین نوشتاری جدید، گزارش نویسی و سایر مباحث دستوری را فرامی‌گیرند.

مکرمی نیز در این مراسم، اظهار کرد: در این دوره به مباحثی چون فعالیت‌های نگارشی، درست نویسی، تصویر نویسی، حکایت نویسی و ضرب المثل، لطیفه می‌پردازیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi