کد خبر : ۵۰۲۳۶۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
حضور ريیس بخش بین‌الملل تلويزيون ملي ژاپن از رایزنی فرهنگی ايران

مقیم/ ريیس بخش بین‌الملل تلويزيون ملی ژاپن از رایزنی فرهنگی ايران در ژاپن ديدن کرد.

به گزارش مقیم، در این ديدار که به منظور تبادل نظر در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگی انجام شد، ريیس بخش بین‌الملل تلویزیون ملی ژاپن (NHK) از بخش‌های مختلف رایزنی فرهنگی كشورمان از جمله کتابخانه پروفسور اوکادا در این رایزنی بازدید کرد.

حسين دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان در اين ديدار ضمن قدرداني از همکاری‌های بخش بین‌الملل تلویزیون ملی ژاپن در اجرای برنامه موسیقی سنتی ایرانی در ایام نوروز، گفت: رایزنی فرهنگی ايران زمینه‌ها، ظرفیت‌ها و علاقمندی‌های جدی را به منظور همکاری با رادیو و تلویزیون «ان اچ کی» در اختیار دارد و می‌توان در خصوص توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد.

وی سپس با اشاره به برخی از زمینه‌های اجرای برنامه‌های مشترک گفت: برگزاری هفته دوستی کودک ایران و ژاپن، اجرای برنامه‌های موسیقی سنتی در «ان اچ کی»، ارايه آموزش و دوره‌های کارگاهی به منظور آشنایی با فرهنگ ایرانی، رفت‌وآمدهای رسانه‌ای به صورت مشترک، حضور در برنامه‌های متنوع و مختلف رایزنی فرهنگی و ... می‌تواند از جمله این زمینه‌ها محسوب شود.

پس از آن ربیس بخش بین‌الملل تلويزيون «ان اچ کی» گفت: برنامه نوروزی با همکاری رایزنی فرهنگی ايران با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و این امکان برای اجرای برنامه‌های مشابه وجود خواهد داشت.

وی همچنين به برخی از زمینه‌های همکاری و علاقمندی‌های رادیو و تلویزیون «ان اچ کی» نیز اشاره کرد.

گفتني است؛ بخش بین‌الملل رادیو و تلویزیون ملي ژاپن «ان اچ کی» 18 زبان خارجی را در اختیار دارد که برای مخاطبان در سراسر جهان برنامه پخش می‌کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi