کد خبر : ۵۰۲۳۲۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
محكوميت انتقال سفارت آمريكا به بيت‌المقدس

مقیم/ بنابر پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران محكوميت انتقال سفارت آمريكا به بيت‌المقدس، در بيانيه پایانی يازدهمين اجلاس «کومیاک» سنگال تصویب شد.

 به گزارش مقیم، يازدهمين اجلاس كميته دائمي اطلاعات و امور فرهنگي موسوم به كومياك (COMIAC) وابسته به سازمان همكاري‌هاي اسلامي، با حضور نمایندگان بيش از ٥٧ كشور اسلامي در داکار برگزار شد.

سيد محمدحسين هاشمي، معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران به عنوان اولين سخنران اين اجلاس ضمن تقبيح اقدام آمريكا در انتقال سفارت خود به بيت‌المقدس، جنايات رژيم صهيونيستي در كشتار مردم بي گناه فلسطين را به شدت محكوم كرد و از حاضران در اجلاس خواست تا به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهداي واقعه انتقال سفارت آمريكا به بيت‌المقدس بايستند و فاتحه بخوانند.

وی همچنین، بر نقش رسانه براي رساندن صداي مردم مظلوم فلسطين به جهانيان تأکيد و لزوم هماهنگي و سياستگذاري واحد در عرصه رسانه براي دفاع از حقوق مسلمانان جهان را تبيين کرد.

معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بر حمايت قاطع ايران از فعاليت‌هاي مشترك رسانه‌اي تأكيد و خواستار تعيين جايزه‌اي بين‌المللي براي حمايت از رسانه‌ها و خبرنگاران فعال در اين خصوص شد.

بر اساس پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران، محكوميت انتقال سفارت آمريكا به بيت‌المقدس و همچنين، محكوميت كشتار فلسطينيان در بيانيه پاياني قرار گرفت.

همچنين در راستای مباحث كارشناسي كه در دستور كار كميته قرار داشت، هاشمي ضمن اشاره به جايگاه شناخته شده و اخلاق گراي سينماي ايران در جهان، پيشنهاد تشكيل كميته‌اي از سينماگران جهان اسلام به سرپرستي ايران را مطرح کرد.

از ديگر موضوعات مطرح در اين اجلاس، حفظ و حراست از ميراث فرهنگي جهان اسلام و ارتقاء حفاظت از اماكن مقدس اسلامي بود كه جمهوري اسلامي ایران پيشنهاد داد كارگروه ويژه‌اي از نمايندگان كشورهاي عضو تشكيل شده و به طور ممتد وضعيت اماكن مقدس اسلامي را رسيدگي کنند.

گفتني است؛ یازدهمین اجلاس کمیته دايمی اطلاعات و امور فرهنگی موسوم به «کومیاک» روزهای 24 و 25 اردیبهشت‌ماه با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی و با موضوع «تربیت و فرهنگ به مثابه مؤلفه‌های صلح و توسعه و نزدیکی ملت‌ها» در سنگال برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi