کد خبر : ۵۰۲۳۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان زبان فارسی دانشگاه سلجوق تركيه

مقیم/ مراسم جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلجوق تركيه، در دانشگاه سلجوق برگزار شد.

به گزارش مقیم، در این مراسم مسئولین دانشکده ادبیات دانشگاه سلجوق، اساتید، پژوهشگران، دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی، خانواده‌های دانشجویان فارغ‌التحصیل شرکت داشتند. در این مراسم دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی نمونه‌هایی از ادبیات و شعر فارسی به ویژه اشعار مولوی را ارايه دادند.

علی تمیزال، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سلجوق تركيه در اين مراسم مطالبی در خصوص اهمیت و جایگاه ویژه آموزش زبان فارسی در ترکیه بیان کرد و طي آن گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر منطقه در چند سال اخیر، تعامل و گفت‌وگوی سازنده مهم‌ترین عامل برقراری ارتباط درست، منطقی و دوستانه بوده و کلید رفع مشکلات و رسیدن به صلح است.

وی گفت: این امر تنها از طریق زبان و ارتباطات کلامی مؤثر صورت می‏گیرد.

تمیزال در ادامه با اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور بيان كرد: روابط عمیق و مشترکات تاریخی، زبانی و فرهنگی میان ایران و کشورهای همسایه به ویژه ترکیه و پیوستگی ناگسستنی مردم دو کشور و مشترکات زبانی فارسی و ترکی، آموزش زبان فارسی و آشنایی مردم ترکیه با ادبیات ایران که مجموعه‏ای غنی از اشعار حقوق بشری، صلح‌طلبانه و آشتی‌جویانه است، راهکاری مفید و البته غیرقابل اجتناب به شمار می‌آید.

وی سپس پیوستگی و مشترکات تاریخی مذهبی و فرهنگی ایران با کشورهای منطقه به ویژه ترکیه، زبان فارسی و ظرفیت‏های آن را به عنوان ابزاری برای ایجاد تعامل سازنده و آموزش آن را در کنار دیگر زبان‏های منطقه به عنوان راهی برای نیل به صلح و آرامش دانست.

در پايان این مراسم گواهینامه‌های فارغ‌التحصیلان اهدا شد و نفرات اول تا سوم دوره از سوی مسئولین دانشکده جوايزي دريافت كردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi