کد خبر : ۵۰۲۲۹۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
ابهامات قانونی درداوطلبی همزمان در هیات مدیره و هیات رییسه تشکل های صنفی و شوراهای اسلامی

مقیم/ در اتفاقی قابل تامل، در خصوص موضوع ممنوعیت و یا عدم ممنوعیت شرکت همزمان در هیات مدیره و هیات رییسه تشکل های صنفی و شوراهای اسلامی ، دو نظر کاملا متفاوت از سوی دو مسئول ذیربط اعلام شده است.

به گزارش مقیم به نقل از پیشامد، اخیرا، رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران با انتشار نامه ای خطاب به روسای سازمان های صنعت ،معدن و تجارت سراسر کشور، صریحا اعلام کرده عضویت هیات مدیره و هیات رییسه تشکل های صنفی ممنوع است. همچنین بر اساس اعلام این مقام مسئول، داوطلبی اعضا شوراهای اسلامی درانتخابات هیات مدیره و هیات رییسه تشکل های صنفی با ارائه استعفاءنامه از شورای شهر مقدور خواهد بود.

همزمان؛ اما امیدوار رضایی، معاون قوانین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نامه یکی از نمایندگان مجلس در خصوص امکان شرکت و یا عدم شرکت داوطلبین انتخابات هیات داوطلبین هیات رئیسه اتاق های اصناف ، عنوان کرده، حکم قانونی مبنی بر ممنوعیت در داوطلب شدن اعضای شورای اسلامی شهر و روستا جهت انتخابات مذکور یافت نشده است. لذا داوطلب شدن اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا جهت این انتخابات منع قانونی نداشته و لزومی به استعفای اعضای شورای شهر و روستا جهت داوطلب شدن در انتخابات رئیسه اتاق های اصناف ایران نیست.

در حالی که نظراین دو مسئول کاملا درتضاد با یکدیگرند به نظر می رسد با توجه به وجود چنین تناقضات واضحی در خصوص مسائل مهم اینچنینی، ضروری است تا هر چه سریع تر ابهامات موجود رفع شود.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اصناف     |     شورای شهر     |     مجلس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi