کد خبر : ۵۰۲۲۲۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
سرکنسولگری‌های ایران در ترکیه در مسیر تقویت و ارتقای تعاملات دوستانه

مقیم/ سفیر ایران در آنکارا گفت: جهان اسلام امروز بیش از گذشته به وحدت و همدلی برای رفع مصائب و آلام موجود در میان امت اسلام نیازمند است.

 به گزارش مقیم، ابراهیم طاهریان با حضور  در مسجد والده خان استانبول طی سخنانی قبل از مراسم افطار گفت :توسعه روابط میان دو کشور و ملت ایران و ترکیه در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و مقامات عالی‌رتبه دو کشور با توجه به ابعاد مهم و استراتژیک این روابط، توسعه همکاری‌های اقتصادی فی‌مابین را در نخستین گام با چشم‌انداز ۳۰ میلیارد دلاری تعیین و ترسیم کرده‌اند.

این دیپلمات ارشد ایرانی در ترکیه ادامه داد: بر این اساس مأموریت اصلی اینجانب و مجموعه همکارانم در سفارت و سرکنسولگری‌های ایران در ترکیه در مسیر تقویت و ارتقای تعاملات دوستانه بین دو کشور قرار دارد.

سفیر ایران با اشاره به حوادث تأسف‌بار اخیر منطقه و قتل عام فلسطینیان توسط رژیم کودک‌کش اسرائیل گفت: جهان اسلام امروز بیش از گذشته به وحدت و همدلی برای رفع مصائب و آلام موجود در میان امت اسلام نیازمند است.

طاهریان مساعی دو کشور ایران و ترکیه برای رسیدگی به موضوع کشتار  فلسطینیان و ابراز مخالفت شدید با تصمیم غیرقانونی آمریکا برای انتقال سفارت به قدس شریف را بسیار مهم ارزیابی و تأکید کرد: تصمیم برای برگزاری کنفرانس سران کشورهای اسلامی در این زمان کوتاه بسیار ضروری ارزیابی شد و امید است این اجلاس با حضور مقامات عالی‌رتبه کشورهای اسلامی در روز جمعه روح وحدت و اتحاد میان آحاد مسلمین در جهان اسلام را تقویت و دشمنان مسلمانان را در پیشبرد مقاصد ظالمانه خود علیه مسلمانان و به ویژه ملت مظلوم فلسطین ناکام کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi