کد خبر : ۵۰۲۲۰۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
راه اندازی آموزش زبان فارسي در شبكه‌هاي اجتماعي در پاكستان

مقیم/ در راستای حفظ و گسترش زبان و ادب پارسی آموزش زبان فارسي بر روی فيسبوك رايزني فرهنگي ايران در پاكستان، راه‌اندازي شد.

 به گزارش مقیم، همزمان با روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي و روز پاسداشت زبان فارسي، به همت رايزني فرهنگي ايران در پاكستان، آموزش فارسي در صفحه فيسبوك اين رايزني فرهنگي راه‌اندازي شد.

اين آموزش در راستای حفظ و گسترش زبان و ادب پارسی و استفاده از فضاي مجازي صورت گرفته است و علاوه بر کلاس‌های حضوری زبان فارسی كه با همكاري بنياد سعدي در مركز تحقيقات فارسي ايران و پاكستان برگزار مي‌شود، امكان یادگیری از راه دور را براي علاقمندان فراهم ساخته است.

در این دوره آموزشی علاوه بر تدریس زبان فارسی به موضوعات آشنايی با دستور زبان فارسی، فرق بین زبان گفتاری و نوشتاری، تمیز بین لهجه‌های فارسی و دری، آشنايی با روش تعارف‌های فارسی، آشنايی با روش گفت‌وگوی روزمره، آشنايی با گلچین‌های ادبیات فارسی، روش مثنوی‌خوانی با تکرار و ترجمه و توضیح ابیات، اشاره به کلمات مشترک زبان اردو و فارسی، بیان ارزش فارسی برای آشنابی با زبان و ادبیات اردو و زبان‌های دیگر پاکستان و اشاره به نکاتی که بیانگر پیوستگی هویت اصلی پاکستانی‌ها به زبان فارسی هستند، پرداخته شده است.

بنا بر اعلام اين خبر، اين دوره آموزش مجازي زبان فارسی به 3 ماه و در 15 جلسه با تدريس علی کمیل قزلباش (به صورت كليپ‌هاي ضبط شده) ارايه خواهد شد.

همچنين در اين دوره 17 نفر از جمله دانشجو، استاد، كارمند و ... ثبت‌نام كرده‌اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi