کد خبر : ۵۰۲۲۰۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
وابسته فرهنگي ايران با رييس مركز گوته آلمان در بمبئي دیدار کرد

مقیم/ وابسته فرهنگی ایران در بمبئي با ريیس فرهنگی مؤسسه گوته آلمان در بمبئي با همديگر ديدار كردند.

به گزارش مقیم، در این دیدار مهدي زارع‌بي‌عيب، وابسته فرهنگی ایران در بمبئي نيز با بيان سخناني گفت: مشترکات فرهنگی بسیاری میان دو کشور وجود دارد و افزون بر آن قدمت و غنای فرهنگی هر دو کشور برای فرهیختگان جذاب و الهام‌بخش بوده است و در همین راستاست که بسیاری از مردمان ایران‌زمین زبان آلمانی را فرا گرفته‌اند و مراودات بسیاری با آلمان در قاره سبز دارند.

وي در ادامه سخنان خود با تشریح فعالیت‌های فرهنگی وابستگی فرهنگي ايران گفت: خانه فرهنگ ایران فعالیت‌هاي بسیاری در زمینه‌های فرهنگی انجام می‌دهد که یکی از آنها، برگزاری جشنواره فیلم است. قرار است كه به رسم سال‌هاي گذشته، هفته بین‌المللی فیلم را با شرکت کشورهایي همچون ترکیه، روسیه، ایران و ... را برگزار کنیم و امیدواریم که آلمان نيز با توجه به غنای فرهنگی خود در این جشنواره حضور داشته باشد.

در ادامه مارتین والدی، ريیس مرکز فرهنگی گوته بمبئي نيز بيان كرد: دو کشور ایران و آلمان دارای متعلقات فرهنگی بسیاری هستند که می‌تواند چشم‌اندازی روشن را برای آینده روابط فی مابین ترسیم کند.

وي با تشريح فعالیت‌های مرکز فرهنگی گوته افزود: در کشور با تمدن و پهناور هند، شش مرکز فرهنگی از سوي آلمان نظیر چنین نهادی در حال فعالیت هستند. در این مرکز علاوه بر آثار سمعی و بصری تولید آلمان، محصولات دیگر کشورها حتی ایران نیز وجود دارد که علاقمندان می‌توانند از آن استفاده کنند. جالب آن است که اولین فعالیت فرهنگی من در بمبئي با همکاری سازمان هنری PIX دهلی، در زمینه برگزاری نمایشگاه عکس از کشور با تمدن ایران بود.

رييس مرکز فرهنگی گوته آلمان در بمبئي در ادامه با استقبال از پیشنهاد شركت در جشنواره بين‌المللي فليم گفت: تمايل خود براي شركت در این جشنواره را اعلام مي‌كنيم و دو فیلم بلند براي اکران به جشنواره ارسال خواهيم كرد.

مارتین والدی در ادامه سخنانش با اشاره به فعالیت‌های مرکز فرهنگی گوته اظهار كرد: شرکت در جشنواره‌هاي فیلم یکی از وظایف این مرکز است و تمام تلاش خود را برای آن انجام خواهد داد و امیداواریم در آینده نیز در فعالیت‌های دیگر فرهنگی همانند برگزاری نمایشگاه‌های گوناگون به صورت مشترک همکاری داشته باشیم.

بنا بر اعلام اين خبر، مرکز فرهنگی گوته، نهاد فرهنگی جهموری فدرال آلمان محسوب می‌شود و در شش شهر هند (بمبئي، پونا، کلکته، دهلی، بنگلور، چنای) مشغول به فعالیت‌های مختلف فرهنگی همچون برگزاری مراسم‌های ادبی، تئاتر، فیلم و ... با هدف ترویج و تبادل فرهنگی میان آلمان و هند است.

در این مراکز دپارتمان برای یادگیری زبان آلمانی نیز در حال فعالیت است که دوره‌های مختلفی را به علاقمندان ارايه می‌دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi