کد خبر : ۵۰۲۱۶۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
تجمع مردم تهران در اعتراض به کشتار وحشیانه فلسطینیان + عکس

مقیم/صبح امروز تجمع دانشجویی-مردمی در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس در تهران برگزار شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا ، این تجمع با حضور تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و شهروندان تهرانی در برابر لانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا) برگزار شد.

این تجمع در اعتراض به افتتاح سفارت آمریکا در قدس و کشتار وحشیانه مردم غزه در روز دوشنبه توسط سربازان صهیونیستی برگزار شده است.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر می‌دهند. آن‌ها شعار مرگ بر آمریکا ، آمریکا - اسراییل ننگ بر نیرنگتان را در حالی سردادند که هم‌چنین تصاویری از کودکان شهید  تحولات اخیر غزه در دستانشان بود.

 

هم‌چنین تصاویری در محکومیت سکوت حاکمان آل سعود در پی این تحولات در دست تجمع کنندگان  دیده می‌شود.

 در ادامه این تجمع اعتراض آمیز حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی هیچ وقت به این مقدار ضعیف نبوده است، تصریح کرد: حاکمانی که امروز در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی  سکوت کرده و به آن اعتراضی نمی کنند، ننگ ابدی را برای خود می‌خرند.

پناهیان ادامه داد: اکنون اسرائیل زیر پای ما است و کافی است که با فرمان و اشاره‌ای ما پای خود را بر روی زمین بکوبیم در آن صورت مانند جرقه‌ای کوچکی در چهارشنبه سوری منفجر شود و چیزی از آن باقی نمی ماند.

وی با اعتقاد بر اینکه صهیونیستها و آمریکایی‌ها کورسوی امیدی به برخی از احمق‌ها در منطقه دارند وگرنه خودشان نیز می‌دانند که نمی‌توانند ادامه پیدا کنند، تصریح کرد: رفتارهای مضحک ترامپ و استکبار جهانی به این علت است که خود را پایان یافته می بینند وگرنه آنقدر احمقانه رفتار نمی‌کردند.

پناهیان با بیان اینکه مردم ما آمریکا و اسرائیل را جدی نمی گیرند، خاطر نشان کرد: سیاستمدارانی نیز که آمریکا را جدی می گرفتند امروز 180 درجه حرف‌هایی متفاوت نسبت به پنج سال قبل می زنند.

وی با تاکید بر اینکه خط سازش نابودشدنی است، اظهار کرد: بچه‌های این ملت می‌دانند در صورتی که اسرائیل بخواهدغلطی بکند، اگر سپاه اراده‌ کند می تواند آن را از جا بردارد و به دریا بیندازد.

پناهیان افزود: لعنت خدا بر کسانی که قدرت پوشالی آمریکا و اسرائیل را جدی می گیرند.

وی ادامه داد: ما قطعا می توانیم طبق وعده الهی، اسرائیل را نابود کنیم و این خواست تحت تاثیر هیچ نوساناتی قرار  نمی‌گیرد. ما اکنون در لحظه‌های آخر نبرد حق علیه باطل هستیم، رژیم صهیونیستی مثل یک قلوه سیاه ته اقیانوس تاریک خواهد رفت و کسی نباید خودش را به این قلوه گره بزند.  ما گروه اندکی از حزب‌الله لبنان را برای نابودی این رژیم منحوس کافی می‌دانیم و ان‌شاءالله این رژیم زودتر از 25 سالی که فرمودند نابود می‌شوند.

پناهیان با بیان اینکه باید برای آمریکا تاسف خورد که سرنوشت خود را به این رژیم منحوس گره زده است در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شعارهای جمعیت مبنی بر مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر انگلیس و مرگ بر منافقین و کفار، گفت: من به شما توصیه می کنم که از این به بعد در کنار شعارهایی که علیه اسرائیل، آمریکا و انگلیس سر می‌دهید، به جای مرگ بر منافقین و کفار بگویید مرگ بر منافقین و سازشکار.

وی همچنین در این سخنرانی با وارد کردن انتقاداتی به مذاکره کنندگان هسته‌ای تصریح کرد: آمریکایی‌ها به امید سازشکاران فشار می‌آورند و اگر بدانند که سازشکاری وجود ندارد مثل سگ از تحریم‌هایی که کرده‌اند پشیمان می‌شوند و نمی‌توانند اهداف خود را به پیش ببرند. مردم ما یک روز انتقام خود را از سازشکاران می‌گیرند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه حتی مطرح شدن زمزمه سازش از سوی مسئولان سیاسی امر قبیحی است، ادامه داد: اگر دشمنان بر تحریم‌ها پافشاری کنند این نتیجه خیانت سیاسیونی است که پالس سازش به آنها داده‌اند.

در پایان این مراسم که با آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل همراه بود، یکی از برگزار کنندگان این مراسم بیانیه پایانی این تجمع اعتراضی را قرائت کرد که با شعارهای تجمع کنندگان همراه بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کشتار مردم فلسطین     |     تجمع دانشجویان     |     تجمع اعتراض آمیز     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi