کد خبر : ۵۰۲۱۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
تسهیلات به فعالان اقتصادی پاکستانی با هدف گسترش میزان مبادلات با ایران

مقیم/ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی با سئولان ارشد اتحادیه صنعت و تجارت منطقه کورنگی شهر بندری کراچی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا ،'احمد محمدی' در دیدار با مسئولان ارشد اتحادیه صنعت و تجارت منطقه کورنگی در شهر بندری کراچی در جنوب پاکستان گفت: به منظور گسترش میزان مبادلات دوجانبه، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کراچی آماده است تا هر گونه تسهیلات و کمک را در اختیار فعالان اقتصادی پاکستان قرار دهد. 
محمدی همچنین بالا بودن تعرفه های گمرکی را معضلی دست و پاگیر برای رشد تبادلات تجاری بین دو کشور دانست و گفت: ایران در پی کاهش این تعرفه هاست تا از این طریق مبادلات تجاری قانونی بین دو کشور افزایش یابد. 
سرکنسول ایران در کراچی راه اندازی نمایشگاه ویژه تجاری و صنعتی شرکت های ایرانی در کراچی را اقدام موثر جمهوری اسلامی ایران برای افزایش تعامل بازرگانان دو کشور با یکدیگر خواند و افزود: امیدواریم که صنعتگران و تاجران پاکستانی برای آشنایی با محصولات و تولیدات ایرانی در نمایشگاه های ایران شرکت کنند. 
طارق مالک رئیس اتحادیه صنعت و تجارت منطقه کورنگی شهر کراچی نیز در این نشست گفت: فرصت های فراوانی بین دو کشور برای ارتقاء روابط تجاری وجود دارد و بازرگانان پاکستانی می خواهند از این فرصت ها حداکثر استفاده را ببرند. 
وی از مسئولان اجرایی دولت های پاکستان و جمهوری اسلامی ایران خواست تسهیلات مناسبی در اختیار فعالان تجاری و صنعتی دو کشور قرار دهند.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمارها، حجم مبادلات دو کشور در سال 96 با افزایش ١٥ درصدی به 1.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.
طی سال گذشته، صادرات کالا از ایران با افزایش ١٦ درصدی از لحاظ دلاری و پنج درصدی از لحاظ وزنی از ٧٩٥ میلیون دلار در سال 95 به ٩٢٤ میلیون دلار در سال گذشته افزایش یافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi