کد خبر : ۵۰۱۰۷۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
استرداد ۱۴۹ مهاجر غیرقانونی پاکستانی

مقیم/ بر اساس اعلام رسانه های پاکستانی ۱۴۹ تبعه پاکستانی به جرم ورود غیرقانونی و نداشتن مدارک معتبر اقامتی در ایران، به نیروهای مرزبانی این کشور تحویل شدند.

  به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، روزنامه اردو زبان'اوصاف' پاکستان در خبری اعلام کرد: این افراد که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل شدند. 
بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به کشورهای اروپایی دارند. 
بنابر اعلام رادیو پاکستان دهم اردیبهشت ماه جاری نیز 100 تبعه پاکستانی که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی این کشور تحویل شدند. 
مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستان به ایران موضوع تازه ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستانی که سعی می کنند بصورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند. 
بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود. 
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می شوند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi