کد خبر : ۴۹۸۷۱۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
سرمازدگی بیش از ۸۰ درصد باغات «سلطانیه»

مقیم/رئیس جهاد کشاورزی سلطانیه، از سرمازدگی بیش از ۸۰ درصد باغات این شهرستان خبر داد و گفت: بیشتر باغات این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار ندارد.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا ، «پیمان حائری»  اظهار کرد: وجود باغات مدرن در شهرستان سلطانیه از ویژگی‌های مهم بخش کشاورزی این شهرستان محسوب می‌شود که بخش قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: بروز سرمازدگی اخیر، موجب خسارت های فراوانی به بخش باغات این شهرستان شده است، به ‌طوری‌ که بیش از 80 درصد باغات شهرستان سلطانیه را در برگرفته و خسارت های زیادی وارد کرده است.

حائری تصریح کرد: متأسفانه بیش از 30 درصد محصول گندم شهرستان نیز دچار سرمازدگی اخیر شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه در ادامه یادآور شد: شهرستان سلطانیه به علت قرارگیری در یک موقعیت جغرافیایی ویژه محصول کشاورزی این منطقه همواره در معرض سرمازدگی قرار دارند که در این راستا بیمه کشاورزی یک از مهم‌ترین مباحث در جهت جبران خسارت وارده به شمار می‌آید.

وی افزود: وجود موانعی چون، دیرکرد در پرداخت، کم بودن مبلغ خسارت با توجه به هزینه‌ای که کشاورز متقبل شده، از جمله موانع پیش ‌روی کشاورزان و باغداران در شهرستان سلطانیه محسوب می‌شود که موجب شده تا راغب به بیمه کردن محصولات خود نباشند.

حائری تصریح کرد: شهرستان سلطانیه در حوزه بیمه کشاورزی در سطح خوبی در استان زنجان محسوب می‌شود که در صورت رفع موانع شاهد استقبال کشاورزان این شهرستان از بیمه کشاورزی خواهیم بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : باغات     |     سرمازدگی     |     محصولات کشاورزی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi