کد خبر : ۴۹۸۲۵۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
افتتاح ساختمان جديد رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در افغانستان

مقیم/ ساختمان جديد رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در افغانستان، در كابل (پايتخت) افتتاح شد.

 به گزارش مقیم، در ادامه سفر ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به پايتخت افغانستان (كابل)، محل جدید رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اين كشور اسلامي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

آيين افتتاح ساختمان جديد رايزني فرهنگي ايران در ميان گسترده اهالی علم، فرهنگ، هنر و رسانه افغانستان برگزار شد.

رضا ملکی، رایزن فرهنگی كشورمان در افغانستان در آيين افتتاح ساختمان جديد رايزني فرهنگي، گزارشي از برنامه‌ها و ‌عالیت های رایزنی فرهنگی ايران در جهت توسعه مناسبات فرهنگی دو کشور گزارشي را ارايه داد.

وي همچنين از افراد و شخصيت‌هاي فرهنگي و علمي و نيز نهادهایی که رايزني فرهنگي ايران را در انجام مسئوليت‌ها و برنامه‌هاي آن ياري رسانده‌اند، قدرداني كرد.

محمدرضا بهرامی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل هم در سخنراني خود بر اهمیت عنصر فرهنگ در مناسبات دوجانبه کشورها تأكيد كرد.

بهرامي همچنين از وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در اين كشور براي انتخاب ساختمان مناسب به منظور انجام فعاليت‌هاي فرهنگي مورد علاقه طرفين قدرداني كرد.

بنا بر اعلام اين خبر، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي كه به دعوت مقامات افغانستان به این کشور سفر کرده است، علاوه بر دیدارهای رسمی و بازدید از مراکز علمی و فرهنگی، در خصوص توسعه روابط فرهنگی و اجرایی شدن توافقات و تفاهمات فرهنگی دو کشور با مقامات افغانستانی تبادل نظر خواهد کرد.

دیدار با وزیر حج و ارشاد، وزیر فرهنگ و اطلاعات، افتتاح نمایشگاه کتاب ايران در دانشگاه کابل و شرکت در نخستین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و افغانستان از جمله برنامه‌های رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سفر به كابل است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi