کد خبر : ۴۹۸۲۴۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
روسیه از احتمال قطع ارتباط حمل ونقل هوایی با آمریکا خبر داد

مقیم/ وزارت خارجه روسیه پنجشنبه شب اعلام کرد که به دلیل مشکلات بوجود آمده برای شرکت هواپیمایی ایرفلوت روسیه، احتمال قطع ارتباط حمل و نقل هوایی بین مسکو و واشنگتن وجود دارد.

به گزارش  مقیم به نقل از ایرنا ، شرکت هواپیمایی ایرفلوت که دائما بین روسیه و آمریکا، کار حمل ونقل هوایی مسافران را برعهده دارد اعلام کرده که خدمه هواپیماهای این شرکت برای دریافت روادید آمریکا با مشکل روبرو شده اند.
در ادامه گفته شده است که احتمال آن می رود ایرفلوت تمامی پروازهایش به آمریکا را متوقف کند ضمن اینکه احتمال قطع ارتباط حمل ونقل هوایی دو کشور دور از انتظار نیست.
روابط روسیه و آمریکا در یک سال اخیر تیره تر از هر زمانی شده است.
فشارهای آمریکا بر روسیه هر روز بیشتر می شود چرا که آمریکا پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ نه تنها به جنگ های دیپلماتیکی که باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا بانی آن بود، پایان نداد، بلکه بر شدت آنها نیز افزود.
تحریم های اقتصادی که باراک اوباما به دلیل الحاق کریمه به روسیه از سال 2014 با همراهی غرب آغاز کرده بود نیز در دوران ترامپ با اضافه شدن چند عنوان جدید از جمله هک سایبری، تلاش برای فروپاشی دمکراسی غربی و حمله شیمیایی ابعاد وسیع تری به خود گرفته است.
آغاز بحران سالزبری (مسموم شدن سرگئی اسکریپال جاسوس روس در سالزبری لندن) وحمایت آمریکا از اتهاماتی که لندن به روسیه زد، باعث تعطیلی یکی دیگر از کنسولگری های دو کشور و اخراج همزمان 60 دیپلمات شد.
همچنین وزارت خزانه داری آمریکا جمعه دو هفته پیش، 24 مقام و شهروند روسی و 14 شرکت دولتی روسیه را تحریم کرد.
مقام های ارشد دولت آمریکا تحرکات روسیه از جمله در شبه جزیره کریمه و شرق اوکراین، حمایت از دولت سوریه، هک سایبری و تلاش برای فروپاشی دمکراسی غربی را از جمله دلایل اعمال تحریم های واشنگتن عنوان کردند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جنگ دیپلماتیکی     |     هک سایبری     |     قطع رابطه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi