کد خبر : ۴۹۸۲۳۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
درمان بیماری کرون با سلول های بنیادی

مقیم/طبق مطالعاتی که محققان انجام دادند بیماری کرون یا التهاب روده با سلول های بنیادی درمان خواهد شد.

به گزارش  مقیم به نقل از مهر، یافته های ابتدایی مربوط به اولین کارآزمایی بالینی که از رویکرد سلول درمانی برای بیماری کرون استفاده کرده، کاهش علایم این بیماری و درمان آن را امیدوار کننده نشان داده است. این نتایج موجب کاهش التهاب روده ای و بهبود علایم بیماری در بیماران داوطلب شده است.

این درمان شامل راه اندازی مجدد سیستم ایمنی بیماران است، زیرا این سلول های ایمنی ابتدا فرد را مورد حمله قرار می دهند و موجب کرون می شوند، به همین دلیل این سلول های ایمنی باید تخریب شده و مجددا با سلول های جدید جایگزین شوند.

در مطالعه ای جدید دکتر کریس هاوکی از متخصصین گوارش دانشگاه ناتینگهام و همکارانش از پیوند سلول های بنیادی اتولوگ برای بیماری کرون استفاده خواهند کرد. آن ها ۱۵ بیمار را از شش کشور اروپایی انتخاب کرده اند و قرار است آن ها در این کارآزمایی بالینی مورد سلول درمانی قرار گیرند. آمارها نشان می دهد که بیش از ۶۰ هزار نفر در بریتانیا از کرون رنج می برند که این آمار برای بیماری کولیت ۱۴۰ هزار نفر است.

بیماری کرون، یک بیماری روده التهابی است که منجر به ایجاد زخم و التهاب در مجرای گوارشی می شود. درمان فعلی شامل استفاده از داروهایی است که به کنترل علایم بیماری کمک می کنند اما منجر به درمان آن نمی شوند. افراد معمولا علایمی مانند اسهال، دردهای معده ای، خستگی و کاهش وزن را تجربه می کنند که می تواند زندگی عادی آن ها را مختل کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مجرای گوارشی     |     التهاب روده     |     تحقیقات علمی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi