کد خبر : ۴۹۸۲۲۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
دیدار مدیر گروه مطالعات ادیان دانشگاه زیمبابوه با رايزني فرهنگي ايران

مقیم/ نشست «بررسي تأثير معنوي حركت امام خميني (ره) در جهت گسترش اسلام‌خواهي در جهان» به همت رايزني فرهنگي ايران خرداد امسال در زيمبابوه برگزار خواهد شد.

به گزارش مقیم،  نيزبرت تارينگا، مدیر گروه مطالعات ادیان و فلسفه دانشگاه ملی زیمبابوه با حضور در رايزني فرهنگي ايران در زيمبابوه با رضا عسگري، رايزن فرهنگي كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

در اين ديدار طرفين ضمن ابراز خرسندي از پيگيري توافق‌هاي انجام شده ميان مؤسسه بين‌المللي مطالعات اسلامي و همچنين دانشگاه اديان و مذاهب قم با دانشگاه زيمبابوه، درباره بندهاي مختلف اين توافقنامه‌ها به بحث و گفت‌وگو پرداختند و در مورد عناوين برنامه‌هاي مورد نظر طرفين به توافقاتي دست يافتند.

اولين موضوع مورد توافق مسأله برگزاري همايش يك روزه «بررسي تأثير معنوي حركت امام خميني (ره) در جهت گسترش اسلام‌خواهي در جهان» در خردادماه امسال بود كه مقرر شد؛ هيأتي علمي مركب از مدرسين گروه مطالعات اديان و فلسفه دانشگاه زيمبابوه تشكيل و سرفصل‌هاي مقالات براي فراخوان تعيين شود.

برگزاري دور سوم گفت‌وگوهاي بين ديني در تابستان امسال با حضور اساتيدي از كشورهاي منطقه نيز از مواردي بود كه در دستور كار قرار گرفت.

ضرورت انجام پژوهش در زمينه موضوع «اسلام و مسلمانان در زيمبابوه» موضوع ديگري بود كه رايزن فرهنگي كشورمان بر آن تأكيد كرد و گفت: بازيابي اطلاعات به‌روز شده در مورد اسلام و تعداد صحيح و جايگاه مسلمانان در زيمبابوه، به احقاق حقوق شهروندي آنان به عنوان يك مسلمان بسيار كمك خواهد كرد و برنامه‌ريزان كشور را از جامعه‌اي نه چندان كوچك كه حدود 10 درصد از جامعه زيمبابوه را تشكيل مي‌دهد، آگاه خواهد ساخت.

همچنين مقرر شد؛ رايزني فرهنگي ايران در زيمبابوه در نمايشگاهي كه شهريورماه امسال در دانشگاه ملي با موضوع «اديان» برگزار مي‌شود، شركت فعال داشته باشد.

برگزاري دروه‌هاي كوتاه اسلام‌شناسي، پيشنهاد ديگري بود كه از سوي مدیر گروه مطالعات ادیان و فلسفه دانشگاه ملی زیمبابوه مطرح شد و رايزن فرهنگي كشورمان ضمن ارايه نسخه‌اي از كتاب «نظام اعتقادي اسلام» كه توسط مؤسسه بين‌المللي مطالعات اسلامي تأليف شده است، به عنوان يك كتاب مرجع مناسب براي اين دوره‌ها، آمادگي خود را براي همكاري در انجام هر يك از موارد توافق شده اعلام كرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi