کد خبر : ۴۹۸۲۲۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
حضور فعال زنان ، ضامن پیشرفت جامعه

مقیم/ با حضور مهدی زارع بی عیب برنامه فرهنگی ـ اجتماعی خانه فرهنگ ايران براي ایرانیان مقیم بمبئي برگزار شد.

 به گزارش مقیم، در راستای ارتباط فرهنگی ـ اجتماعی میان خانه فرهنگ ایران در بمبئي هند با نهادها، ارگان‌ها و ایرانیان مقیم، برنامه فرهنگی ـ اجتماعی ویژه بانوان ایرانی با حضور مهدي زارع‌بي‌عيب، ريیس خانه فرهنگ ايران در بمبئي، نماینده منطقه باندراي بمبئي در مجلس ایالتی مهاراشترا، پزشکان انستیتیو تاتا و جمع زيادي از زنان و بانوان ایرانی مقیم بمبئي برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این برنامه فرهنگی ـ اجتماعی، وابسته فرهنگی كشورمان با بيان سخناني گفت: سلامتی يكي از با اهميت‌ترين عوامل مؤثر برای بهره‌وري هر چه بیشتر خانواده و جامعه محسوب مي‌شود و وجود فاكتور سلامت در جوامع، نشان از توسعه‌يافتگي و پيشرفت هر كشور در بهداشت و سلامت افراد آن جامعه است.

وي همچنين با تأكيد بر اينكه خانواده، واحد اصلی جامعه است و زنان در حفظ کانون خانواده نقش کلیدی را دارندن با اشاره به سخنان رهبر کبیر انقلاب كه فرمودند؛ نقش زن در جامعه برجسته است، گفت: جايگاه والاي زن در جوهره خلقت به ویژه در شکل‌گیری فرهنگ تربیت، سعادت و ارتقای سلامت خانواده نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. موضوع سلامت در تمامی ابعاد آن اعم از سلامت جسمی، روانی، فرهنگی، اجتماعی و معنوی است و توجه به شرایط فرهنگی زیست‌محیطی زندگی و اجتماعی نیز در سلامت زنان بایستی مد نظر قرار گیرد.

در ادامه پریا دات، نماینده مجلس ایالتی منطقه بندرا (منطقه‌ای در غرب کلانشهر مومبای) بيان كرد: زنان به عنوان پایه‌هاي اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، رشد، پویایی و اعتلاي خانواده و جامعه هستند از این رو لازم است نگاه ویژه‌اي به «سلامت » این قشر داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین معیارها براي سنجش درجه توسعه‌یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا هستند. هر چه حضور زنان در اجتماع فعال‌تر و مؤثرتر باشد کشور پیشرفته‌تر و توسعه‌یافته‌تر خواهد بود.

گفتني است؛ این برنامه با هدف خدمت‌رسانی و همکاری با جامعه کشور میزبان به خصوص ایرانیان مقیم با حضور نماینده مجلس ایالتی و 12 متخصص و 10 پرستار و بیش از 400 نفر برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi