کد خبر : ۴۹۸۲۰۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
شهر همدان در فهرست مقصدهای گردشگری چک

مقیم/ بنا بر اعلام سفیر جمهوری چک در ایران، استان همدان به دلیل ظرفیت های گسترده، به فهرست مقصدهای گردشگری کشور مطبوعش اضافه می شود.

به گزارش مقیمو به نقل از ایرنا،  'سواتوپلک چومبا' در دیدار با فعالان اقتصادی استان همدان افزود: از کودکی آوازه شهر بوعلی سینا و غار علیصدر یعنی همدان را شنیده بودم و امروز فرصتی فراهم شد تا به این استان سفر کنم.
وی با بیان اینکه همدان جاذبه های زیادی برای گردشگری دارد، افزود: یکی از وظایف ما در سفارتخانه پشتیبانی از روابط سیاسی و اقتصادی است و جای خوشبختی است که نام جمهوری چک در ایران یک نام خوب و شناخته شده است.
وی اظهار کرد: از سال 1920 بین ایران و جمهوری چک روابط تجاری وجود دارد و بسیاری از فعالان اقتصادی برای فعالیت های زیربنایی از جمهوری چک به ایران سفر کردند.
سفیر جمهوری چک در ایران ادامه داد: جمهوری چک چهارمین کشوری است که ماشین آلات صنعتی و لوازم خانگی به ایران صادر کرده است.
وی با بیان اینکه سالانه یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو در جمهوری چک تولید می شود، ادامه داد: بخشی از آن فولکس واگن است که در حال رایزنی برای وارد کردن این صنعت به ایران هستیم تا این خودرو به ایران وارد و در این کشور نیز تولید شود.
سفیر جمهوری چک اظهار کرد: بسیاری از ماشین آلات نساجی در کشورمان داریم که می شود آنها را به ایران صادر کرد و باید قراردادهای قبلی را با ایران احیا کرد.
وی با بیان اینکه ماشین آلات قدرتمندی برای معادن در جمهوری چک وجود دارد، افزود: بسیاری از شرکت های اقتصادی جمهوری چک آماده آمدن به ایران هستند و جای کار برای فعالیت اقتصادی زیادی در این کشور وجود دارد و پشتیبانی هایی هم داریم و رایزنی های دو کشور در این زمینه فعال است.
وی ادامه داد: در حال پیگیری ایجاد یک اعتبار بین دو اتاق بازرگانی هستیم و هیچوقت پیگیری خود را متوقف نمی کنیم تابه نتیجه لازم برسیم.
وی یکی از مشکلات را ارزهای بین المللی ذکر کرد و افزود: نبود پشتیبانی سیستم بانکی بین المللی برای ما مشکل است و باید بررسی کرد که چگونه ارز را به ایران آورد.
رئیس اتاق بازرگانی استان همدان نیز در این نشست گفت: آمادگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع دستی را به جمهوری چک داریم. 
علی اصغر زبردست افزود: استان همدان یکی از قدیمی‌ترین استان‌های کشور است که سابقه آن به 2500 سال پیش از میلاد می‌رسد و به عنوان اولین پایتخت مادها و هخامنشیان در غرب کشور مطرح است.
وی اضافه کرد: بیشترین فعالیت اقتصادی مردم استان همدان شامل کشاورزی و دامداری است و با توجه به معادن بسیار غنی موجود در آن، سومین استان معدنی کشور به شمار می‌آید.
رئیس اتاق بازرگانی همدان افزود: از نظر نوع و تنوع معدنی، 24 نوع از معادن مختلف در استان همدان وجود دارد و از نظر جاذبه های تاریخی و گردشگری نیز در رده پنج استان اول کشور قرار گرفته است.
زبردست به تنوع کشت محصولات کشاورزی استان همدان اشاره کرد و گفت: در بخش کشاورزی آمادگی صادرات محصولات باغی و خشکبار به جمهوری چک وجود دارد.
رئیس اتاق بازرگانی استان همدان اضافه کرد: مسئولان استان همدان از سرمایه گذاری خارجی پشتیبانی می‌کنند و آماده‌اند که در زمینه‌های فولاد، بلور و کریستال از فعالان اقتصادی جمهوری چک بهره بگیرند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi