کد خبر : ۴۹۸۰۴۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
دیدار دانشجویان دانشگاه اسلاوونی با رايزني فرهنگي ايران

مقیم/ رايزن فرهنگي كشورمان در در ارمنستان با دانشجویان دانشكده روابط بین‌الملل دانشگاه اسلاوونی ديدار و گفت‌وگو كردند.

به گزارش مقیم،  در پی درخواست گروهی از دانشجویان رشته روابط بین‌الملل دانشکده اسلاوونی (دانشگاه ارمنی ـ روسی) برای ديدار و مصاحبه با رایزن فرهنگی ايران در ارمنستان، سيد محمدرضا حیدری، در محل رایزنی با آنها دیدار و در خصوص روابط ایران و ارمنستان، چشم‌انداز روابط دو کشور و وضعیت ارامنه در ایران گفت‌وگو كرد.

حيدري در اين ديدار ابتدا به فرهنگ و تمدن باستانی مشترک منطقه و سپس به اشتراکات و تأثیرات متعدد فرهنگی ملل منطقه از جمله ایران و ارمنستان پرداخت و برخی جشن‌های باستانی و سنت‌های مشترک دو ملت را به عنوان نمونه نام برد.

وی سپس با تأکید به وجود ده‌ها کلیسا، کنیسه، آتشکده و مدارس مختلف ارمنی و آشوری و ... در ایران و نیز همراهی همیشگی ارامنه در برخورد با سختی‌ها همراه با سایر اقوام ایرانی از جمله در جنگ تحمیلی و شهدای فراوانی که مسیحیان و زرتشتیان در جنگ و در راه دفاع از ایران به وطن خود اهدا کرده‌اند، همزیستی و تعامل همه اقوام و ادیان را در ایران توصیف كرد.

رايزن فرهنگي كشورمان همچنین به مسجد جامع کبود ایروان اشاره کرد که مسلمانان در ارمنستان در آن مسجد آزادانه و به راحتی به انجام شعائر دینی خود مشغولند.

حيدري روابط دوستانه ایران و ارمنستان و نیز تعامل دولت‌ها و ملت‌هاي دو کشور را الگویی برای همه کشورها در مسیر تعامل و همزیستی اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم خواند و روابط دو کشور را رو به رشد و چشم‌انداز آن را روشن دانست و در پايان و از دانشجویانی که رشته ایران‌شناسی و یا گرایش ایران‌شناسی را در سایر رشته‌ها برای تحصیل انتخاب می‌کنند، به عنوان اجزاي بنای مستحکم روابط دو کشور یاد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi