کد خبر : ۴۹۸۰۳۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
۶۶ مهاجر غیرقانونی به پاکستان بازگردانده شدند

مقیم/ بنا بر اعلام رادیو پاکستان ۶۶ تبعه پاکستانی که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) به نیروهای مرزبانی این کشور تحویل شدند.

 به گزارش مقیم،  این رادیو روز یکشنبه اعلام کرد: این افراد که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، از طریق گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل شدند. 
بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیر قانونی به کشورهای اروپایی دارند. 
رسانه های پاکستان 13 فروردین ماه سال جاری نیز گزارش داده بودند که مسئولان مرزی ایران 22 تبعه پاکستان اخراج شده از این کشور را در مرز تفتان بلوچستان به مقامات پاکستانی تحویل داده اند.
همچنین هفته گذشته یکصد تبعه مهاجر غیرقانونی پاکستان، در مرز تفتان بلوچستان به مقامات پاکستانی تحویل شدند. 
مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستان به ایران که موضوع تازه ای نیست، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت های غیر قانونی از مسیرهای خطرناک و با وسیله هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند. 
همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند بصورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند. 
این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می افتد. 
بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهمترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود. 
این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می شوند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi