کد خبر : ۴۹۸۰۳۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷
برگزاری جشن مبعث توسط ایرانیان مقیم کره جنوبی

مقیم/ به مناسبت ۲۷ رجب سالروز بعثت خاتم النبیین حضرت محمد(ص) و با همت سفارت ایران در سئول، ایرانیان مقیم کره جنوبی و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع)مراسم جشن و شادی برپا کردند.

 به گزارش مقیم،  سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی در این مراسم ضمن تبریک این روز بزرگ، بعثت را از سنن الهی و متضمن هدایت همه مردمان به سمت خداوند و ارتقا اخلاق و مشی انسان ها عنوان کرد.
حسن طاهریان افزود: سیره و روش پیامبر اکرم (ص) به عنوان پیامبر رحمت و مهربانی اسوه و الگوی کاملی برای مسلمانان جهان است و یادآوری مبعث بازگشتی به سمت جامعه اخلاق مدار است.
وی هدف از بعثت پیامبر اکرم (ص) را اجرای ارزش های الهی و برچیده شدن بساط جهل عنوان کرد و آن را تحقق گسترده رحمت خدا بر آفرینش و هستی توصیف نمود.
طاهریان، رمز موفقیت پیامبر گرامی اسلام در هدایت مردم جاهل زمان خود را اخلاق حسنه آن حضرت عنوان کرد و گفت: اخلاق آن حضرت بقدری پسندیده بود که توانست در اعراب بادیه نشین عصر جاهلیت تاثیرگذار باشد.
وی اظهار داشت: برگزاری این نوع برنامه ها موجب دور هم جمع شدن ایرانیان مقیم کره جنوبی و ایجاد فضای همدلی و صمیمیت در میان جامعه ایرانی مقیم می شود و نقش زیادی در همبستگی ایرانیان در این کشور دارد.
در ادامه برنامه مراسم مدیحه سرایی و شعرخوانی به مناسبت این روز فرخنده از سوی تعدادی از ایرانیان برگزار شد.
در 27 رجب اول سال بعثت، حضرت محمد(ص) به فرمان الهی، تبلیغ اسلام را به صورت آشکار آغاز کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi