کد خبر : ۴۹۶۷۵۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
گزارش سنایی از سفر اخیر امیر حاتمی به روسیه

مقیم/ سفیر ایران در روسیه در خصوص سفر امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به روسیه گزارشی را در صفحه مجازی خود منتشر کرده است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه در خصوص سفر  امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به روسیه گزارشی را در صفحه مجازی خود منتشر کرده است.

متن کامل گزارش سفیر ایران در مسکو از سفر وزیر دفاع به روسیه به شرح زیر است:

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه به دعوت رسمی سرگئی شایگو همتای روس خود به منظور شرکت در هفتمین کنفرانس امنیتی مسکو وارد روسیه شد. 

وزیر دفاع ایران پس از ورود به مسکو و حضور در محل سفارت ایران، به دیدار سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه رفت. در این دیدار که مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه نیز امیر سرتیپ حاتمی را همراهی کرد، وزیر دفاع ایران ضمن تبریک برگزاری باشکوه انتخابات ریاست جمهوری در روسیه گفت همکاری های دو کشور در چارچوب موافقتنامه همکاری های نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه که در سال ۲۰۱۵ امضا شد، رشد خوبی داشته است  و افزود که همکاری های ما تا نابودی کامل تروریسم در سوریه ادامه خواهد داشت. وزیر دفع روسیه نیز از همکاری ایران و روسیه در سوریه که باعث آزادسازی بخش عمده این کشور از تروریست ها شده است تقدیر کرد. 

سرتیپ حاتمی سپس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راسیا ۲۴ حاضر شد و در خصوص همکاری نزدیک و بی سابقه با روسیه در سوریه و به صورت کلی منطقه به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت عرض کشورها، گفتگو با همتای روسی خود و نقش سامانه دفاعی اس-۳۰۰ در توان دفاعی ایران سخن گفت. 

روز چهارشنبه امیر سرتیپ حاتمی هفتمین کنفرانس امنیتی مسکو با موضوعات "سوریه"، "توقف تروریسم" و "پیشگیری از بروز رقابت تسلیحاتی جدید" حضور یافت. ایشان در سخنرانی خود در افتتاحیه کنفرانس در خصوص موضوعاتی از قبلی تروریسم در منطقه، توان دفاعی ایران و برجام سخن گفت. 

در این کنفرانس حدود ۸۵۰ سیاستمدار، مقام نظامی و متخصص از ۹۵ کشور جهان حضور داشتند. بیش از ۲۰ وزیر دفاع از کشورهای مختلف و روسای سازمان های امنیتی مختلف همچون امنیت و همکاری اروپا، سازمان همکاری شانگهای، کشورهای مستقل همسود و معاون دبیر کل سازمان ملل در این کنفرانس حضور داشته و سخنرانی کردند. حدود ۷۰۰ خبرنگار از سرتاسر جهان و روسیه این رویداد را پوشش دادند.

کنفرانس امنیت بین المللی مسکو یک نشست سالانه است که مقامات نظامی و سیاسی بسیاری از کشورها و همچنین سازمان های بین المللی را گرد هم می آورد تا در خصوص موضوعات کلیدی امنیت بین المللی به بحث و تبادل نظر بپردازند. 

سرتیپ حاتمی سپس با وزرای دفاع صربستان، قزاقستان، آذربایجان و پاکستان دیدار و گفتگو کردند. 

امیر سرتیپ حاتمی در آخرین برنامه خود در مسکو در مصاحبه ای با شبکه خبری راشا تودی در خصوص مسائل امنیتی سخن گفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi