کد خبر : ۴۹۶۳۳۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
دیدارتیم ملی فوتبال ایران و الجزایر فرصتی برای تقویت روابط خوب دو تیم

مقیم/ رئیس فدراسیون فوتبال الجزایر ضمن ابراز خرسندی از قطعی شدن دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و الجزایر گفت: چنین برنامه هایی را فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر مردم و ورزشکاران با هم دانست.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، محمد ساعد گفت، همه مقدمات لازم برای برگزاری دیدار دوستانه دو تیم آماده شده است و شماری از مسئولان فوتبال الجزایر برای اطمینان یافتن از فراهم بودن همه شرایط به اتریش رفته اند.
رئیس فدراسیون فوتبال الجزایر با ابراز خرسندی از برنامه ریزی برای این دیدار دوستانه گفت، این فرصتی برای تقویت روابط خوب دو تیم در آینده و آشنایی بیشتر با فوتبال ایرانی است .
ساعد افزود، سبک فوتبال ایران با الجزایر متفاوت است، تیم های فوتبال دو کشور دوبار در سال 1991میلادی در چارچوب جام ملت های آسیا-آفریقا با هم دیدار کردند و آن زمان «رابح ماجر» سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال الجزایر، خود به عنوان بازیکن حضور داشت.
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری دیدارهای دوستانه منحصر به تیم های ملی فوتبال دو کشور نباشد و تیم های دیگر دو کشور نیز برای انجام دیدارهای دوستانه دیگر برنامه ریزی کنند و با هم به تبادل تجربه بپردازند.
این مسئول فدراسیون فوتبال الجزایر در ادامه گفت، اگر شرایطی فراهم می شد این دیدار دوستانه در الجزایر یا ایران برگزار می شد، بسیار بهتر بود زیرا در آن صورت، شماری بیشتری از مردم دو کشور فرصت از نزدیک دیدن این مسابقه را پیدا می کردند.
محمد ساعد در مورد دلیل انتخاب تیم ملی الجزایر برای برگزاری این دیدار دوستانه نیز گفت، با توجه به اینکه تیم ملی فوتبال ایران در گروهی قرار گرفته است که مغرب هم در آن قرار دارد و سبک فوتبال مغرب با الجزایر نزدیک است، به همین دلیل مسئولان تیم ملی فوتبال ایران چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اند.
محمد ساعد در پایان پیش بینی کرد مردم دو کشور شاهد برگزاری مسابقه زیبایی میان دو تیم باشند.
فدراسیون فوتبال الجزایر(فاف) 24 بهمن به صورت رسمی اعلام کرد تیم ملی فوتبال این کشور سه شنبه 27 ماه مارس(هفتم فروردین) دیداری دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران در شهر «گراتس» اتریش برگزار می کند.
تیم ملی فوتبال ایران 23 مارس (سوم فروردین 1397) نیز در دیداری دوستانه در تونس به مصاف تیم ملی این کشور می رود.
بر اساس آخرین رده بندی تیم های ملی فوتبال مردان جهان، تیم ملی فوتبال ایران رتبه 33 و تیم ملی فوتبال الجزایر رتبه 60 را دارد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi