کد خبر : ۴۹۶۳۳۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
سفر وزیر نیرو به برزیل

مقیم/ به منظور شرکت در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب ، وزیر نیرو عازم برزیل شد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، هشتمین اجلاس شورای جهانی آب با شعار «آب برای همه»، از تاریخ 27 اسفند 1396 لغایت سوم فروردین 1397، در شهر برازیلیا، پایتخت کشور برزیل برگزار می شود و «رضا اردکانیان»، وزیر نیرو در راس هیاتی در این اجلاس حضور خواهد داشت.
شورای جهانی آب در سال 1996 تاسیس شده و محل دبیرخانه مرکزی این شورا در شهر مارسی کشور فرانسه مستقراست و اکنون بیش از 500 شخصیت حقوقی از زیر مجموعه‌های سازمان ملل، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، بخش‌های دولتی، وزارتخانه‌ها، موسسه های علمی و غیره عضو این شورا هستند. مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری- تهران (تحت پوشش یونسکو) تنها نهاد دولتی عضو شورای جهانی آب از ایران است.
یکی از مهمترین وظایف شورای جهانی آب، برگزاری اجلاس شورای جهانی آب هر سه سال یک بار بوده که هشتمین اجلاس آن در برزیل برگزار می شود.
این اجلاس از سال 1997 هر سه سال یکبار به عنوان بزرگترین رویداد آبی در سطح بین الملل، با هدف بسیج کردن خلاقیت،‌ نواوری، ارایه طرح‌های ابتکاری، دانش و اطلاعات جدید در حوزه آب برگزار می شود. 
تاکنون هفت اجلاس از سال 1997 به ترتیب در کشورهای مراکش (1997)، هلند (2000)، ژاپن (2003)، مکزیک (2006)، ترکیه (2009)، فرانسه (2012) و کره جنوبی (2015) برگزار شده است.
پیش‌‌بینی می‌ شود 30 هزار نفر از حدود 150 کشور جهان در هشتمین اجلاس شورای جهانی آب شرکت کنند.
رضا اردکانیان، وزیر نیرو در این رویداد ضمن سخنرانی در بخش وزیران حاضر در اجلاس و حضور در میزگرد تخصصی، دیدارهایی نیز با مقام های کشورها و نهادهای بین‌المللی خواهد داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi