کد خبر : ۴۹۶۳۳۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
دیدار مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه ایران با معاون کنسولی وزارت خارجه صربستان

مقیم/ مشاور وزیر و مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه ایران با معاون کنسولی وزارت خارجه صربستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، چگینی در دومین نشست کنسولی دو کشور با آتسا یووانوویچ معاون کنسولی وزارت امور خارجه صربستان و سایر مسئولان این نهاد در بلگراد با تاکید بر توسعه بیش از پیش روابط دوستانه دو کشور که در 6 ماه گذشته شاهد دو دستاورد بزرگ «لغو روادید و برقراری پروازهای مستقیم» بوده است، بر ایجاد و هموارسازی بسترهای حفاظت از حقوق قانونی اتباع دو کشور تاکید کرد.
وی روابط تاریخی ایران و صربستان را مبتنی بر دوستی و احترام متقابل خواند و اعلام کرد: مناسبات دو کشور در سال جاری، رشد چشمگیر داشته و این رشد در حوزه همکاری های گردشگری بسیار قابل توجه بوده است. 
مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به سفر دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به بلگراد، ابراز امیدواری کرد که همکاری های دو کشور در حوزه های صنعتی، کشاورزی، گردشگری، علمی و دانشگاهی روز به روز افزایش یابد. 
وی تصمیم دولت های دو کشور به لغو روادید برای دارندگان گذرنامه های عادی را شروع فصل جدیدی در همکاری های دو کشور خواند و آمادگی کشورمان را برای پذیرش گردشگران صرب اعلام کرد. 
آتسا یووانوویچ معاون کنسولی وزارت امور خارجه صربستان نیز در این نشست ضمن تشکر از موضع اصولی کشورمان در قبال کوزوو، اعلام کرد که با اجرایی شدن مصوبه لغو روادید و برقراری پرواز مستقیم، صربستان آماده میزبانی از تجار و گردشگران ایرانی شده و همه ارکان دولت موظف به ارائه بهترین خدمات ممکن به شهروندان ایرانی شده اند. 
وی افزود که دولت صربستان در صدد افزایش مدت اقامت بدون ویزای اتباع ایرانی از یک به 6 ماه در سال است.
نخستین کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور، مهرماه 1396 در تهران برگزار شد و طرفین توافق کردند که سالانه حداقل دو نشست مشترک برگزار کنند. 
به تازگی شرکت هواپیمایی ایران ایر پروازهای مستقیم خود بین تهران و بلگراد را پس از 27 سال وقفه از سر گرفته و قشم ایر نیز به زودی پروازهای خود را در این مسیر آغاز خواهد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi