کد خبر : ۴۹۶۳۱۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
ظریف به تهران بازگشت

مقیم/ وزیر امور خارجه کشورمان پس از دو روز سفر فشرده به باکو و آستانه و شرکت در دو نشست چند جانبه و دیدار و گفتگو با مقامات چند کشور همسایه، دقایقی پیش به تهران بازگشت.

به گزارش  مقیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست وزیران خارجه کشورهای ضامن آتش بس سوریه، شامگاه پنجشنبه وارد شهر آستانه پایتخت قزاقستان شد.
وزیران امور خارجه ایران، روسیه وترکیه به عننوان سه کشور ضامن آتش بس در سوریه در این نشست ضمن تجزیه و تحلیل و بررسی نتایج «مذاکرات صلح سوریه روند آستانه» در یک سال گذشته ، در مورد فعالیت های آتی مشترک این سه کشور در زمینه حل بحران سوریه تصمیم گیر کردند.
وزیران امورخارجه ایران، روسیه و ترکیه روزجمعه در پایان اجلاس خود در آستانه پایتخت قزاقستان که برای حل بحران سوریه برگزار شد، بیانیه‌ای 20 ماده ای صادر کردند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، در این بیانیه بر ادامه تعامل موثر بین همه طرف‌های درگیر در سوریه و پرهیز از فرقه‌ گرایی تاکید شده است.
تقدیر از تلاش‌های جمعی در مبارزه با تروریسم بویژه داعش، تاکید بر ایجاد شرایط مطلوب برای آغاز فرایند سیاسی حل بحران سوریه، تاکید برتعهد محکم نسبت به استقلال، حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی سوریه و تاکید برعدم راه‌حل نظامی برای بحران سوریه و استقبال از راه حل سیاسی این بحران از دیگر مفاد این بیانیه است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ترک استانه     |     محمد جواد ظریف     |     تهران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi