کد خبر : ۴۹۶۲۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
برگزاری سمینار «نقش تفکر دینی در سلامت خانواده و جامعه» در تایلند

مقیم/ با همكاري رايزني فرهنگي ايران در تايلند، سمینار «نقش تفکر دینی در سلامت خانواده و جامعه» بر اساس الگوی تربیتی حضرت فاطمه (س) برگزار شد.

به گزارش مقیم ، سمینار «نقش تفکر دینی در سلامت خانواده و جامعه» بر اساس الگوی تربیتی حضرت فاطمه (س) ا حضور محسن محمدی، سفیر و محمدرضا زینلی، رایزن فرهنگی ايران در تايلند، خانم حاجه‌دارا، مدیر انجمن زنان مسلمان تایلند، مغ سلیمان، نماینده سابق مجلس ملی تایلند، خانم فریده سلیمان، نماینده سابق مجلس ملی تایلند، نارونگ، مدیر بخش روابط بین‌الملل مجلس و بیش‌از 200 نفر از بانوان فعال در حوزه زنان و خانواده از مسلمانان (شیعه و سنی) و بودائیان و مسیحیان از مناطق مختلف تایلند در محل سالن همایش‌های هتل میراث بانکوک، برگزار شد.

اين مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط فاطمه محمد، قاري قرآن كريم تايلند آغاز شد و با سخنان خانم حاجه‌دارا درباره اهداف پیش‌بینی شده اين سمینار و نیز، کلیاتی در خصوص برنامه‌های سمینار ادامه يافت.

محمدی در سخنان خود، به بیان اهمیت نقش زنان در تربیت فرزندان و مدیریت فضای حاکم بر خانواده و الگوپذیری فرزندان و حتی همسران از زنان و نیز، نقش زنان در شکل‌گیری روابط سالم اجتماعی پرداخت.

وي بر ضرورت الگوگیری زنان مسلمان از حضرت فاطمه (س) و توجه به نکات برجسته تربیتی در الگوی آن حضرت و مزیت نسبی زنان مسلمان نسبت به سایر زنان در دارا بودن چنین الگوی ممتاز و برجسته‌ای تأكيد كرد.

خانم سیده بشری حسینی، مدیر مدرسه خواهران المهدیه تایلند سخنان خود را بر محور تشریح الگوی تربیتی حضرت فاطمه (س) آغاز كرد و به بيان سجایا و فضایل آن حضرت پرداخت.
سپس گروه سرود مدرسه المهدیه با مضمون القاب و اسامی حضرت فاطمه (س) و تاسی به سیره اخلاقی آن حضرت به اجراي برنامه پرداختند.

همچنين، به مناسبت تقارن ایام ميلاد حضرت زهرا (س) با ولادت حضرت امام خمینی (ره)، فیلم مستندي با زیرنویس انگلیسی و صداگذاری به زبان تایلندی در خصوص زندگی و سیر تاریخی انقلاب اسلامي به رهبري امام خمینی (ره) و ویژگی‌های عرفانی، اخلاقی، علمی و سیاسی امام راحل پخش شد.

در ادامه اين مراسم علاوه بر ارايه مقالات برخي از كارشناسان پيرامون تهاجم فرهنگی، وظایف والدین در تربیت دینی فرزندان و زنان و کودکان آسیب دیده از جنگ و خشونت، میزگرد علمی تشكيل شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi