کد خبر : ۴۹۶۲۲۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
مردم پاکستان همیشه برای مردم ایران احترام قایل هستند

مقیم/ نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل متحد، با تاکید بر اینکه ایران همسایه بسیار مهم پاکستان است، گفت: مردم پاکستان همیشه برای مردم ایران احترام قایل هستند .

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، ملیحه لودهی افزود: پاکستان و ایران همواره از روابط بسیار خوبی برخوردار بوده اند و ما در حال تلاش برای گسترش این رابطه به تجارت و روابط اقتصادی هستیم. 
وی ادامه داد: مردم پاکستان همیشه برای مردم ایران احترام قایل هستند . آنها مردم ایران را برای تاریخ ، تمدن و فرهنگ ایران تمجید کرده اند و ما اشتراکات زیادی را در این زمینه داریم.
سفیر پاکستان در سازمان ملل اضافه کرد: بنابراین رابطه ما یک رابطه خواهر و برادر است و ما همیشه با همسایگانمان تنگاتنگ کار می کنیم تا اطمینان دهیم که برای مزایای متقابل، می کوشیم.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم روز یکشنبه به اسلام آباد رفت و در بدو ورود در جمع خبرنگاران گفت: به دنبال توسعه و بهبود روابط بانکی، تسهیلات تعرفه های ترجیحی و تجارت آزاد دوجانبه بین ایران و پاکستان هستیم.
وی با بیان این که پاکستان همسایه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران است و تهران نیز روابط ویژه ای با اسلام آباد دارد، افزود: در حوزه سیاسی روابط ما با پاکستان بسیار خوب است و امیدواریم این آمد و شدها بیش از گذشته گسترش یابد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi