کد خبر : ۴۹۶۱۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
نقش مهم زنان در ایجاد خانواده و جامعه سالم

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند در سمینار 'نقش تفکر اسلامی در سلامت جامعه و خانواده براساس الگوی تربیتی حضرت زهرا(س)' گفت: زنان درآموزش ، تربیت و ایجاد خانواده و جامعه ای سالم نقش اساسی دارند.

به گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، سمینار 'نقش تفکر اسلامی در سلامت جامعه و خانواده براساس الگوی تربیتی حضرت زهرا(س)' روز شنبه به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بانکوک، با همکاری بنیاد زنان مسلمان تایلند و بخش المهدی خواهران جامعه المصطفی این کشور در دو بخش صبح و بعدازظهر برگزار می شود.
محسن محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند و اکرودیته در میانمار و لائوس در این سمینار در سخنانی افزود: تمامی مکاتب الهی و بشری یک هدف را دنبال می کنند و آن ایجاد جامعه ای سالم است. 
وی با تاکید بر اینکه لازمه داشتن خانواده و جامعه سالم شناخت انسان و شناخت هدف غایی از آفرینش انسان است بر آموزه های دین مبین اسلام و آرا و افکار حضرت زهرا(س) در این زمینه تاکید کرد.
محمدی با بیان اینکه انسان در مقام خلیفه الهی قرار دارد زیرا انسان موجودی است که می تواند با حفظ این امانت و کسب معرفت و تهذیب نفس و کمالات به اوج برسد و ازفرشتگان آسمان هم بگذرد، گفت: زنان به عنوان مادر در آموزش ، تربیت و ایفای نقش امانتداری توسط انسان نقش بسزایی دارند.
سفیر ایران در تایلند با بیان اینکه زن در جایگاه همسر تاثیر مهمی در تکامل خانواده دارد،گفت: امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی گفتند که از دامن زن مرد به معراج می رود.
سفیر ایران در تایلند همچنین بر نقش و جایگاه حضرت زهرا(س) به عنوان کامل ترین زن در تاریخ بشریت ، درجایگاه دختر رسول اکرم (ص) و حتی در جایگاه مادرپیامبر اکرم (ام ابیها) و نقش ایشان در شجره طیبه ائمه معصومین (ع) تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، دراین سمینار علاوه بر بانوان ایرانی ،جمعی از بانوان نخبه تایلند از ادیان مختلف مسلمان ،مسیحی و بودایی و اقشار مختلف اعم از دانشگاهیان و نمایندگان مجلس و دیگر فعالان اجتماعی درمحل هتل میراث بانکوک به عنوان نخستین هتل اسلامی شرکت کردند.
برنامه های این سمینار با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط یکی از بانوان قاری تایلندی آغاز شد.
خانم 'دارا' مسئول بنیاد زنان مسلمان تایلندی نیز در سخنانی هدف از برگزاری این سمینار را دستیابی بیشتر به آرا و افکار حضرت زهرا(س) در ایجاد سلامت در جامعه و خانواده دانست.
تعدادی از بانوان شرکت کننده همچنین مقالات خود را در محورهای مختلف مرتبط با موضوع سمینار ارائه دادند و بعدازظهر امروز نیز در یک میزگرد تخصصی دراین زمینه شرکت می کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi