کد خبر : ۴۹۶۱۶۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶
فرهنگ خشونت، ظلم و ستم علیه زنان و کودکان مرز نمی شناسد

مقیم/ دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در همایش بین المللی زنان، صلح و امنیت پایدار شرکت و سخنرانی کرد.

به گزارش  مقیم، بخش هایی از سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف در همایش " زنان، صلح و امنیت پایدار" :

- زنان می توانند پیشگام مبارزه با  خشونت و نفرت باشند و هستند. پیشگام ساختن یک فکر نو؛ یک نگرش نو؛ یک دیدگاه نو مبتنی بر شفقت و رحمت باشند. زنانی که نمونه شفقت و نشانه مهر و محبت خداوند هستند، مادرانی که برای همه ما نماد مهربانی هستند می توانند این مهربانی را به تمام دنیا گسترش دهند.

- زنان هیچگاه نباید اجازه دهند که مادران سربرنیتسا فراموش شوند؛ مادرانی که در مقابل چشمان جامعه بین الملل و در برابر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شاهد کشته شدن بیرحمانه فرزندان، برادران و پدرانشان بودند. این علایم خشونت باید توسط زنان برای همیشه به جهانیان معرفی شوند تا دیگر اجازه داده نشود که این مسائل مجددا تکرار شود.

- باید فهمید که امنیت ما به قیمت ناامنی دیگران میسر نیست. بفهمیم که اگر خشونت علیه زنان را تحمل کردیم فردا باید نسل کشی را تحمل کنیم. بفهمیم که اگر فرهنگ خشونت و حذف و نفرت را پذیرفتیم باید شاهد افراط نیز باشیم. باید شاهد فرهنگ قربانی باشیم. اگر فرهنگ بی تفاوتی در قبال سلاحهای کشنده و خطرناک را بپذیریم باید شاهد آدم کشی در شهرها نیز باشیم. 

- فرهنگ خشونت، ظلم و ستم علیه زنان و کودکان مرز نمی شناسد. نباید اجازه داد به نام پیامبر عظیم الشان اسلام خشونت، ظلم و تبعیض علیه نیمی از جامعه اسلامی یعنی زنان رواج داده شود. نباید اجازه داد فرهنگ تبعیض، نفرت و خشونت در جامعه، 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi