کد خبر : ۴۹۴۶۵۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
جمهوری اسلامی ایران مدافع صلح در جهان است

مقیم/ ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران که مدافع صلح در جهان است از طریق این همایش‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي برای تبیین افکار و عقاید خود بهره مي‌برد.

به‌ گزارش  مقیم، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رييس اين سازمان که برای شرکت در برنامه‌های فرهنگی و هفته فیلم ایران در جمهوری آذربایجان به سر می‌برد، در گفت‌وگو با خبرگزاري ایرنا گفت: هر چه بتوانیم مبادله فرهنگی و رفت‌وآمدهای فرهنگی داشته باشیم، به همین مقدار می‌توانیم فرصت‌ها را از دیگران براي تخریب وجهه كشورمان سلب كنيم و اجازه ندهیم با استفاده از افکار و عقاید خودشان نسبت به تخریب روابط دو کشور استفاده کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران که مدافع صلح در جهان است از طریق این همایش‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي برای تبیین افکار و عقاید خود بهره مي‌برد.

ابراهيمي‌تركمان در بخش ديگری از سخنان خود جمهوری آذربایجان را از همسایگان مهم ایران عنوان کرد و گفت: ما علاقمند هستیم که روابط فرهنگی بین دو کشور توسعه پیدا کند.

ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در حاشیه همایش ادبی «از خورشید تا پروین» گفت‌وگو می‌کرد، این همایش را فرصتي خوب و مهم برای آشنایی محافل ادبی ایران و جمهوری آذربایجان با فرهنگ و حوزه ادبی یکدیگر دانست.

وی گفت: این همایش فرصتی برای آشابی با افکار و عقاید پروین اعتصامی شاعره پرآوازه ایران و خورشیدبانو شاعره کشور آذربایجان است که به نزدیکی دو ملت می‌افزاید.

وی افزود: آموزه اصلی و مشترک بزرگ بین این دو بانوی شاعره این است که آنها بیشتر به فکر جامعه بوده و خیرخواهی را پیشه خود کرده بودند.

ابراهیمی‌ترکمان همچنين گفت: در سال‌های گذشته با اراده مسئولین دو کشور روابط فرهنگی بین ایران و جمهوری آذربایجان رو به گسترش بوده است. برگزاری هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران در ابتداي امسال و برپایی هفته فیلم ایران در جمهوری آذربایجان که فردا (جمعه 4 اسفند) در باکو افتتاح می‌شود، نشانه گسترش روابط دو کشور است.

بنا بر اعلام اين خبر، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بنابر دعوت رسمی ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، به منظور توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی دوجانبه به باكو (پايتخت آذربايجان) سفر كرده‌ است.

رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين سفر علاوه بر دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان و نخبگان فرهنگی و دینی آن کشور، روزهای فیلم جمهوری اسلامی ایران را روز جمعه (4 اسفندماه) افتتاح می‌كند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi