کد خبر : ۴۹۴۶۵۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
دیدار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با وزیر فرهنگ آذربایجان

مقیم/ ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان گفت:وقتي دو ملت از نظر فرهنگي به هم نزديک مي شوند، مي‌توانيم شاهد تاثير آن در ساير عرصه‌هاي سياسي و اقتصادي باشيم.

به‌ گزارش  مقیم، ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ادامه سفر خود به جمهوري آذربايجان، با ابوالفضل قارايف، وزير فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان ديدار و گفت‌‍وگو كرد.

در اين ديدار که جواد جهانگيرزاده، سفير و اصغر فارسي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران نيز حضور داشتند، ابوالفضل قارايف، وزير فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان روابط فرهنگي و هنري دو کشور را داري سابقه طولاني و براساس علايق ومشترکات فرهنگي، تاريخي و معنوي فراوان دانست و بر توسعه اين همکاري‌ها باتوجه به ظرفيت‌هاي موجود تاکيد کرد.

وي برگزاري هفته‌هاي فرهنگي دو کشور در دو طرف را در معرفي قابليت‌هاي دو جانبه مؤثر دانست و با توجه به مهم بودن فرهنگ و هنر به عنوان ابزاري کارساز در معرفي علايق فرهنگي، ادامه اين نوع برنامه‌هاي فرهنگي ارزشمند را در شناساندن هرچه بيشتر فرهنگ و تمدن دو کشور تأثيرگذار مطرح كرد.
ابراهيمي‌ترکمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ايران نيز در اين ديدار با تاکيد بر اهميت روابط فرهنگي ايران و جمهوري آذربايجان، گفت: اميدوارم در هفته فرهنگي آذربايجان در تهران و يا در روزهاي فرهنگي ايران در باکو بتوانيم برنامه مبادلات فرهنگي را هم به امضا برسانيم.
وي با اشاره به برگزاري کنفرانس از خورشيد تا پروين در باکو، گفت : اين کنفرانس در بزرگداشت دو شاعره نامدار ايراني و آذربايجاني يعني پروين اعتصامي و خورشيد بانو بود که نشانگر اشتراکات فرهنگي دو کشور است.
رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، گفت: ارتقاي سطح فرهنگي ايران و جمهوري آذربايجان مرهون نقش موثر و اراده مقامات دولت جمهوري آذربايجان و وزارت فرهنگ و گردشگري اين است. 
ابراهيمي ترکمان افزود: مشکل امروز جهان مشکل فرهنگ است، وقتي دو ملت از نظر فرهنگي به هم نزديک مي شوند، مي‌توانيم شاهد تاثير آن در ساير عرصه‌هاي سياسي و اقتصادي باشيم.

بنابر اعلام اين خبر، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بنابر دعوت رسمی ابوالفضل قارایف، وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، به منظور توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی دوجانبه به باکو (پایتخت آذربایجان) سفر کرده‌ است.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکنون ضمن حضور و سخنرانی در کنفرانس «از خورشید تا پروین»، با نخبگان دینی و فرهنگی جمهوري آذربایجان، خانم مهربان علی آوا معاون ريیس جمهوری آذربایجان و ريیس بنیاد حیدر علی اف و همچنين ريیس کمیته دولتی امور تشکل‌های دینی جمهوری آذربایجان  دیدار و گفت‌‍وگو کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi