کد خبر : ۴۹۴۶۲۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶
ایران هشت ماهیگیر هندی را آزاد کرد

مقیم/ ایران هشت ماهیگیر هندی را که به علت ورود غیرقانونی به آبهای ایران بازداشت شده بودند، آزاد کرد.

 به‌ گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، این ماهیگیران اهل ایالت تامیل نادو هند هستند که به مدت 120 روز در جزیره کیش ایران در بازداشت بودند. آن‌ها در میان 15 نفر از ماهیگیران اهل این ایالت هستند که در دوبی کار می‌کردند. 
این افراد در دوم آبان امسال در حال ماهیگیری با دو قایق بودند که به طور تصادفی وارد آب‌های سرزمینی ایران شده و توسط گارد ساحلی ایران بازداشت شدند، 
اما 14 ماهیگیر دیگر هنوز در جزیره کیش در بازداشت هستند. 
«جاستین آنتونی» رئیس صندوق توسعه بین‌المللی ماهیگیران در این ارتباط گفت: مشکلات زیادی برای آزاد کردن آن‌ها وجود داشت. کارفرمای آن‌ها در دوبی تأکید می‌کرد که ماهیگیران پس از آزادی باید به کار خود ادامه دهند. آن‌ها در اولین ساعات روز چهارشنبه به چنای انتقال داده خواهند شد. 6 نفر دیگر که در حال ماهیگیری با قایق دوم بودند نیز به زودی آزاد خواهند شد. 
این ماهیگیران که توسط شرکتی به نام 'عبدالله دلیل' استخدام شده بودند در ماه اکتبر سال گذشته به دلیل ورود غیر قانونی به آبهای ایران بازداشت شدند.
به گفته مقامات هندی، در 2سال گذشت 115 ماهیگیر هندی توسط ایران بازداشت شده اند.
در سال های گذشته تعداد زیادی از ماهیگیران هندی برای ماهیگیری در آب های عمیق از سوی شرکت های حاضر در کشورهای حوزه خلیج فارس استخدام شده اند. اما این ماهیگیران در موارد بسیاری به دلیل ورود غیر قانونی به آب های سایر کشورها بازداشت شده اند. روند آزادی این ماهیگیران به دلیل قوانین مختلف کشورها و جریمه های نقدی در نظر گرفته شده گاه تا دو ماه به طول می انجامد.
ایران در چند ماه اخیر بیش از 50 ماهیگیر هندی را که به دلیل ورود غیر قانونی به آب های کشورمان بازداشت شده بودند را آزاد کرده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi