کد خبر : ۴۹۴۶۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶
برگزاری نمایشگاه محصولات هنری ایرانی در اتیوپی

مقیم/ به همت رایزنی فرهنگی ایران نمایشگاه تابلوهای نقاشی، فرش، صنایع دستی و نیز اجرای موسیقی سنتی ایران در مقر سازمان ملل در اتیوپی برپا شد.

به‌ گزارش  مقیم، به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در اتیوپی و با هدف ارايه شاخصه‌ها و نمونه‌هايی از فرهنگ و هنر اصیل ایرانی به مخاطبان خارجی، نمایشگاه هنری از تابلوهای نقاشی اساتید ایرانی، تابلوفرش‌ها و قالیچه‌های نفیس، مجموعه متنوعی از انواع صنایع دستی ایرانی به همراه اجرای زنده موسیقی سنتی ایران، در مقر سازمان ملل متحد در اتیوپی برگزار شد.

در این برنامه علاوه بر سفیر و رایزن فرهنگی ایران در اتيوپي، کارمندان سازمان ملل، برخی از سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی مقیم آدیس‌آبابا، تعداد قابل توجهی از شخصیت‌های فرهنگی اتيوپيايي و نیز جامعه ایرانیان مقیم حضور داشتند.

در ابتدای مراسم حاضران از محل سالن نمایشگاه تابلوهای نقاشی، فرش و صنایع دستی دیدن کردند و طی توضیحات مسئولین غرفه‌ها، با نحوه ساخت و پرداخت صنایع دستی و تابلوفرش‌های ایرانی آشنا شدند.

سپس در سالن دیگری گروه هفت نفره موسیقی «ناسوت»  اعزامی از كشورمان، قطعات زیبايی از موسیقی و آوازهای سنتی ایرانی را اجرا کردند که مورد استقبال جمع قرار گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi