کد خبر : ۴۹۴۴۱۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
انقلاب اسلامی ایران مورد توجه مردم و دولت اندونزی قرار دارد

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله علمی و فناوری و فرهنگی بر اراده دو کشور جهت توسعه روابط و همکاریهای علمی و فناوری تاکید نمود.

به‌ گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا،  مراسم جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز اسلامی جاکارتا پایتخت اندونزی برگزارشد. 
در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، آیت ا.. غروی عضو شورایعالی حوزه ، حجت الاسلام نواب از اساتید حوزه علمیه قم، حجت الاسلام حسینی کوهساری معاون ارتباطات و بین الملل حوزها ی علمیه ، رئیس مرکز اسلامی جاکارتا، رئیس کالج اسلامی صدرا ، پروفسور احمد مبارک رئیس دانشگاه الشافعیه جاکارتا و دکتر محسن لبیب عضو شورای عالی شیعیان اندونزی و مسلمانان اندونزیایی و تعدادی از ایرانیان مقیم این کشور حضور داشتند.
ولی اله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در این مراسم در سخنانی با اشاره به فرازی از امام خمینی (ره ) مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی انفجار نور بود، افزود: این نور بر کشورهای دیگر تابیده و در خارج از کشورتاثیرات داشته است .
وی با اشاره به روابط تاریخی چند صد ساله ایران و اندونزی و تاثیرات تمدن و فرهنگ ایرانی اسلامی در اندونزی در طول تاریخ ، اضافه کرد روابط بسیار خوب میان دو کشور موجب شد که انقلاب اسلامی ایران مورد توجه مردم و دولت اندونزی قرار گیرد. 
محمدی تاکید کرد: روابط ایران و اندونزی در طول سالهای پس از انقلاب اسلامی همواره خوب و دوستانه بوده است . 
وی با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله علمی و فناوری و فرهنگی بر اراده دو کشور جهت توسعه روابط و همکاریهای علمی و فناوری تاکید نمود.
آیت اله غروی نیز در این مراسم در مورد عزت و سربلندی و دستاوردهای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین مقایسه محرومیت های ملت ایران در سالهای قبل و بهره مندی از امکانات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخنرانی کرد.
وی درسخنان خود بر تاثیرات انقلاب در کشورهای اسلامی بویژه خاورمیانه ، بیداری مسلمانان و همچنین مردم فلسطین بر علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi