کد خبر : ۴۹۴۳۴۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
اخلاق‌گرایی از ویژگی‌های سینمای ایران است

مقیم/ رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در چین در اجلاس سال ۲۰۱۸ همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه در بنیاد یادبود هزاره پكن، گفت: اخلاق‌گرایی، پایبندی به ارزش‌های انساني و و دوری از خشونت از ویژگی‌های سینمای ایران است.

 به‌ گزارش  مقیم، اجلاس سال 2018 همکاری‌های آسیا و اقیانوسیه در زمینه فیلم با عنوان «تولید مشترک و بازار مشترک فیلم»، 20 بهمن‌ماه از سوی فدراسیون تولیدکنندگان تصاویر متحرک آسیا و اقیانوسیه در محل بنیاد یادبود هزاره پكن، برگزار شد.

در این اجلاس كه نمایندگانی از دست‌اندکاران فیلم کشورهای تایلند، فیلیپین، پاکستان، یتنام و استرالیا حضور داشتند، محمدرسول الماسیه، رایزن فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در چین نیز سخنان خود را با بيان ویژگی‌های سینمای ایران و تأكيد بر تولید فیلم مشترک، آغاز كرد.

وي افزود: ایران پیشتاز همکاری و گفت‌وگوهای آسیایی در زمینه‌های مختلف است؛ لذا در زمینه فیلم و سینما نیز، برای همکاری با کشورهای آسیایی اولویت قائل است.

الماسیه ادامه داد: فرهنگ و تاریخ غنی کشورهای آسیایی، همکاری در زمینه سینما را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. ایران طی سه دهه اخیر نشان داده است که ظرفیت و توان تربیت نسل‌های جدید فیلم‌سازان را دارد.

رایزن فرهنگی كشورمان در چين مهمترین ویژگی‌های سینمای ایران را اخلاق‌گرایی، پایبندی به ارزش‌های انسانی و دوری از خشونت دانست و گفت: سینمای ایران در عین حال که پیام‌های جهانی دارد، به نماد هویت ملی نیز، تبدیل شده است.

وي خاطرنشان كرد: همکاری‌های ایران و چین در زمینه فیلم شامل حضور متقابل در جشنواره‌های بین‌المللی دو کشور و همچنین، برداشتن گام‌هایی برای تولید فیلم مشترک بوده است.

رایزن فرهنگی كشورمان در چين همچنين، يادآور شد: سینمای ایران در فرهنگ و تمدن و ادبیات ایران ریشه دارد. ادبیات ایران انسان‌گرا، شاعرانه و دارای لایه‌های پنهان معنایی است.

در این اجلاس، معاون و دبیرکل انجمن تولیدکنندگان فیلم چین در باره جایگاه چین در بازار جهانی سینما مطالبی را بیان کرد.

بنابر اعلام اين خبر، فدراسیون تولیدکنندگان تصاویر متحرک آسیا و اقیانوسیه در سال 1954 ميلادي بعنوان یک نهاد بین‌المللی غیر دولتی تأسیس شده و فعالیت‌های مختلفی طی 64 سال گذشته انجام داده است. یکی از این فعالیت‌ها، برگزاری جشنواره فیلم آسیا و اقیانوسیه است که هر سال در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود و تاکنون 57 دوره اجرا شده است. بخش‌های سینمایی از  24 کشور عضو این فدراسیون هستند.

انتهاي پيام/

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi