کد خبر : ۴۹۴۳۰۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶
برگزاری جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در سنگال

مقیم/ سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور وزیر امور زنان و خانواده سنگال، جمعی از سفرای مقیم، چهره های فرهنگی - هنری و مذهبی و همچنین با شرکت ایرانیان محل در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به‌ گزارش  مقیم به نقل از سفارت ایران در سنگال، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور وزیر امور زنان و خانواده سنگال، جمعی از سفرای مقیم، چهره های فرهنگی - هنری و مذهبی کشور متوقف فیه از جمله شیخ منعم زین رهبر شیعیان لبنانی ساکن سنگال و همچنین با شرکت ایرانیان محل در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در محل، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، به پیشرفت های ایران در حوزه صنعت و تکنولوژی اشاره کرد. وی در ادامه برجام را یک موفقیت بین المللی در عرصه دیپلماسی چندجانبه توصیف کرد که طرف ایرانی همواره به آن پایبند بوده است. اشاره به تعهد کشورمان به مبارزه با تروریسم و حمایت از گفتگوی ملی در سوریه و یمن بدون دخالت قدرت های خارجی، از دیگر موضوعات مطرح شده در خصوص تحولات منطقه ای بود. وی همچنین به موضوعات دوجانبه از جمله سفر اخیر رئیس مجلس سنگال به تهران و انتخاب نماینده آن کشور به عنوان دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی، گسترش فعالیت شرکت های ایرانی در محل و سفر پیش روی دکتر ظریف به داکار نیز اشاره نمود. 
خانم اندی جوپ جینگ وزیر امور زنان و خانواده دولت سنگال نیز با اشاره به آغاز فصل جدیدی از روابط میان دو کشور، فعالیت شرکت سنیران اتو در شهر تی یس، تدریس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار، همکاری میان دو کشور در ساخت پست برق کائولاک به شهر طوبی را از محورهای همکاری دو طرف برشمرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ۲۲بهمن     |     عین‌الله قشقاوی     |     ایران و سنگال     |     سنگال     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi