کد خبر : ۴۹۳۳۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
راه اندازی اتاق ایران در دانشگاه دولتی ایروان

مقیم/ در مراسمی با حضور سید کاظم سجادی سفیر ایران، اتاق ایران در دانشکده روابط بین الملل دانشگاه دولتی ایروان راه اندازی شد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  در ابتدای این مراسم پروفسور پطروسیان ضمن تبریک 39 مین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور همسایه از بدو استقلال ارمنستان نسبت به شناسایی این کشور، برقراری روابط دیپلماتیک و تاسیس سفارتخانه در ایروان اقدام کرد.
وی افزود: ایران در سال های سخت آغاز استقلال از هیچ کمک و حمایتی به دولت و ملت ارمنستان دریغ نکرد. 
وی همچنین تاکید کرد: بدون حضور ایران صلح و ثبات در منطقه قفقاز جنوبی برقرار نخواهد شد.
در ادامه این مراسم، سید کاظم سجادی سفیر کشورمان توسعه روابط فرهنگی، دانشگاهی، علمی، تردد گردشگران و همکاری های اقتصادی را از جمله راه های عملیاتی و اجرایی برای بسط و گسترش مناسبات دو کشور دانست.
وی گفت: افتتاح اتاق ایران در این دانشکده فرصت مناسبی برای اساتید و دانشجویان ارمنی فراهم خواهد آورد تا بوسیله آن همکاری های علمی و دانشگاهی بین دو کشور بیش از پیش برقرار شود. 
سفیر کشورمان دانشجویان زبان فارسی را سفیران مودت، دوستی، مهر و محبت بین دو ملت دانست و ابراز امیدواری کرد: توسط این دانشجویان فرهنگ، تمدن و تاریخ ایران به مردم ارمنستان معرفی شود. 
سجادی همچنین برقراری مناسبات خوب و حسنه با همسایگان را یکی از اصول اساسی سیاست خارجی کشورمان دانست و افزود: تمام تلاش مسئولین و رهبران ایران برقراری مناسبات و روابط مسالمت آمیز با همسایگان بوده و ما همواره خواهان صلح و ثبات در منطقه هستیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi