کد خبر : ۴۹۳۳۲۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
سیاست خارجی ایران مبتنی بر شعار انقلابی «نه شرقی و نه غربی» است

مقیم/ سفیر ایران در بیروت گفت: ملت ایران دست به بزرگترین انقلاب در تاریخ زد؛ انقلابی بزرگ و منحصر به فرد که متکی بر ارزش های دینی و اسلامی بود. این همان ارزش هایی است که پیامبران بزرگوار برای آنها به پاخواستند.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  وی این سخنان را در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که به همت هلال احمر ایران در شهر نبطیه در جنوب لبنان و با مشارکت شماری از مقام های سیاسی و محلی برگزار شد، مطرح کرد.
فتحعلی گفت: انقلاب اسلامی ایران پس از قرن های طولانی بردگی، ظلم، خشونت و وابستگی به بیگانگان و قدرت های مستکبر به پیروزی رسید. وی افزود: ملت ایران دست به بزرگترین انقلاب در تاریخ زد؛ انقلابی بزرگ و منحصر به فرد که متکی بر ارزش های دینی و اسلامی بود. این همان ارزش هایی است که پیامبران بزرگوار برای آنها به پاخواستند. 
وی با اشاره به جایگاه و نقش حضرت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اسلام را عنوان و هویت فکری و عقیدتی نظام قرار داد تا میان مردم با عدل و برابر و به دور از تبعیض، نژادپرستی و فرقه گرایی حکم شود و معیار تقوا، اخلاق نیکو و اعمال صالح باشد. او به ملت ایران و امت اسلامی توصیه کرد که قدر بزرگی این روز را بدانند و به عدالت الهی زیر سایه اسلام و قرآن پایبند باشند و از اسلام و جمهوری اسلامی و قدرت آن پاسداری کنند.
فتحعلی خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران زیر سایه رهبری حکیمانه ولی فقیه امام خامنه ای و دولت جناب آقای دکتر حسن روحانی نیز در همان راه مقدسی حرکت می کند که امام خمینی بنیان نهاد. نظام جمهوری اسلامی با عزم و اقتدار و با تاسی از امام در مقابل تمامی چالش ها و توطئه ها ایستاده است و دستاوردهای بزرگی را در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، صنعتی، نظامی و سیاسی محقق کرده است.
وی تاکید کرد که سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر شعار انقلابی جاودان «نه شرقی و نه غربی» است.
سفیر ایران در بیروت با اشاره به حمایت های ایران از گروه های مقاومت گفت: جمهوری اسلامی ایران به واجب اسلامی و انسانی خود عمل می کند و در راستای اهداف انقلاب اسلامی از ملت های مظلوم و در صدر آنها دو ملت فلسطین و لبنان و مقاومت شرافتمندانه و قهرمانانه آنها حمایت می کند. مقاومتی که توانست دشمن صهیونیستی را خار کند شکست دهد و به برکت این جهاد پیروزی نهایی یعنی آزادسازی فلسطین از بحر تا نهر محقق خواهد شد.
در این مراسم همچنین «محمد رعد» رئیس فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان سخنرانی کرد. وی در ابتدای سخنرانی خود به ملت ایران و مقامات جمهوری اسلامی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: این انقلاب همچنان در معرض دشمنی ها و تحریم ها قرار دارد. تلاش کردند تا مانع ایران در دستیابی به حق خود شوند، اما ایستادگی، صبر و پافشاری ایرانیان بر حق شان همه جهان را ناگزیر کرد تا به اراده انقلاب شکوهمند ایران اذعان کنند.
رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت با اشاره به روند مذاکرات هسته ای اظهار داشت: پس از مذاکراتی سخت بالاخره حق به ایران رسید. ایران انقلابی، به توافق نامه های بین المللی پایبند بود اما هنوز دیگران پایبندی خود را نشان ندادند. انقلاب با صداقت خود، احترام به قوانین بین المللی و احترام به حرف و موضعی که دارد، از این مذاکرات سربلند و قدرتمندتر بیرون آمد، اما دیگران همچنان با ایران، خط و اراده آن بیهوده رو در رو هستند.
وی افزود: آنها توطئه گری می کنند و تحولات را به سوی مقابله می کشانند. امروز ما در آستانه رویارویی قرار داریم، به خصوص اگر دشمن اسرائیلی همچنان خود را برای ایالات متحده لوس کند و آنها را برای همراهی جهت محافظت از وجود غاصب خود و برای حفظ دست برتر خود در منطقه وادار کنند.
رعد با اشاره به پیامدهای انقلاب بر منطقه گفت: برتری اسرائیل با پیروزی انقلاب مبارک ایران و شکوفه رشد یافته آن در لبنان از بین رفت. پس از آن با رشد شکوفه مقاومت که در برابر تهاجمات ایستاد و جلوی آن را گرفت، رزمندگان، قهرمانان و فرماندهان را به عنوان شهید تقدیم کرد و معادلات را تغییر داد. محور مقاومت با عزم، یقین و هدایت های امام خمینی(ره) شکل گرفت و با راهنمایی و نظارت رهبر معظم آیت الله سیدعلی خامنه ای این خط امروز از تهران با عبور از عراق و سوریه تا فلسطین امتداد دارد و گشوده است.
عضو ارشد حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: اگر اسرائیل امروز از گسترش جبهه شمالی و شرقی خود هراس دارد، محصولی را که خود با دستانش کاشته است درو می کند؛ چراکه هر کس علیه سوریه توطئه می کند تا حلقه وصل دو طرف محور مقاومت را قطع کند، توطئه به صورت برعکس به او بازمی گردد تا امیدش نا امید شود. اینک او احساس می کند که به دیواری نیاز دارد تا از قدرت و عزم این محور جلوگیری کند. ما از تاریخ این را فهمیدیم که دیوارها از کشوری دفاع نمی کند بلکه اراده ها چیزی است که از هر کشوری حمایت می کند؛ اما اسرائیل تاکنون کشوری به مفهموم ما نبوده است و وطن و کشور فلسطین است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi