کد خبر : ۴۹۳۳۲۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
حضور رايزني فرهنگي ايران در بنياد نلسون ماندلا

مقیم/ رايزن فرهنگي ايران در آفريقاي‌جنوبي، با حضور در بنیاد نلسون ماندلا با مسئولان اين بنياد ديدار و گفت‌وگو كرد.

به گزارش مقیم، اين ديدار با توجه به نامگذاری سال 2018 در آفريقاي‌جنوبي به عنوان یکصدمین سال نلسون ماندلاو به منظور توسعه روابط و همکاری دوجانبه با حضور در بنیاد نلسون ماندلا در ژوهانسبورگ برگزار شد.

در این دیدار خانم راضیه صالح، مسئول ارشد ثبت و نگهداری آثار نلسون ماندلا و یاسه گودلو، ريیس امور یادبودها و میراث ماندلا با رايزن فرهنگی ایران بحث و تبادل فرهنگی داشتند.

شهروز فلاحت‌پیشه در اين ديدار سه طرح و پیشنهاد مشخص را به طرف آفریقایی ارايه داد که شامل رونمایی از کتاب تصویری «نلسون ماندلا برای همیشه» تصویربرداری شده توسط ميثم شاه‌بابايي، عکاس و مستندساز ایرانی، برگزاری سمینار بررسی آثار و افکار نلسون ماندلا و حضرت امام خمینی(ره) در ایام سالگرد ارتحال امام و برگزاری نشست اعضای شبکه فرهنگی کشورهای آسیایی در آفریقای‌جنوبی با بنیاد نلسون ماندلا با موضوع میراث نلسون ماندلا برای جهان معاصر، مي‌شد.

اين پيشنهادات با استقبال طرف آفریقایی مواجه شد.

در ادامه این نشست رایزن فرهنگی کشورمان به دعوت طرف آفریقایی بازدیدی از بخش‌های مختلف این بنیاد و از جمله قسمت بایگانی و اسناد که شامل برخی منابع اهدایی از سوی کشورهای دیگر از جمله ایران بود را داشت.

از موارد قابل مشاهده از ایران در بخش اسناد این بنیاد می‌توان به  گواهینامه مدرک دکترای افتخاری علوم سیاسی دانشگاه تهران به نلسون ماندلا در سال 2002 در زمان دیدار ایشان از ایران و یک تابلوی ارزشمند و هنری معرق که در کنار سایر هدایای اهدایی کشورهای مختلف در بخش آرشیو نگهداری می‌شد، اشاره كرد.

همچنین در سالن اصلی این بنیاد نیز دو نمایشگاه موقت و ثابت در معرض دید افراد وجود دارد. در بخشی از اين سالن دفتر کار نلسون ماندلا که از سال 2002 الی 2012 در این ساختمان مستقر بوده است، قرار دارد.

بنا بر اعلام اين خبر، بنیاد نلسون ماندلا که در سال 2002 در ژوهانسبورگ تأسیس شد، معتبرترین مؤسسه در این خصوص است و به عنوان یک برند ملی و فرهنگی ارزشمند و با نفوذ در آفریقا محسوب مي‌شود.

انتهاي پيام/

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
کليه مطالب اين سايت متعلق به پایگاه خبـری تحلیـلی
ایرانیان خارج از کشور می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi