کد خبر : ۴۹۳۲۷۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانمارک برگزار شد

مقیم/ با حضور سفیر کشورمان سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر کپنهاگ دانمارک برگزار شد.

به گزارش مقیم، در این مراسم که شمار زیادی از شخصیت های سیاسی و اقتصادی دانمارک، سفرا و کارداران کشورهای خارجی و ایرانیان مقیم حضور داشتند؛ 'مرتضی مرادیان' سفیر کشورمان با اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی در داخل ایران طی سال گذشته همچون برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت بیش از 70 درصدی رای دهندگان، آن را نتیجه اعتماد عمومی مردم به جمهوری اسلامی ایران دانسته و خاطر نشان ساخت که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به پشتوانه این اعتماد عمومی از موضعی قوی و با رویکردی اعتدالی برنامه های توسعه ملی و سیاست خارجی کشور را دنبال کرده و اهداف توسعه ملی کشور را پیش خواهد برد. 
وی همچنین به موفقیت های سیاست خارجی کشورمان در دو بُعد منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و نقش فعال و مشارکت تهران در مبارزه با تروریسم و نابودی داعش را ناشی از عزم دولتمردان ایران برای ایجاد صلح در منطقه و ایجاد روح همکاری و همدلی دانست. 
مرادیان تاکید کرد، نقش جمهوری اسلامی در حل و فصل بحران های منطقه بی بدیل و انکارناپذیر است . 
سفیر ایران در دانمارک سپس به دستاوردهای روابط دوجانبه با دانمارک طی سال گذشته همچون سفر وزیر مالیات دانمارک به تهران و شرکت معاون سیاسی وزیر خارجه این کشور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران اشاره و آن را نشانه ای از عزم جدی کپنهاگ برای گشایش فصل جدید از روابط دوجانبه دانست وبا اشاره به حجم روابط اقتصادی و همچنین گشایش 500 میلیون یورویی ضمانت دنسکه بانک برای شرکتهای دانمارکی جهت مشارکت در طرح های زیر بنایی ایران را فرصتی مناسب برای توسعه بیش از بیش روابط اقتصادی دانست . 
همچنین با حضور ایرانیان مقیم، مسلمانان و دوستداران انقلاب اسلامی مراسم دیگری روز گذشته همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان نماد غلبه حق بر باطل در محل سفارت ایران برگزار شد. 
در این مراسم مرادیان با اشاره به حوادث و وقایع انقلاب و همچنین رهبری بی بدیل امام خمینی ( ره ) تاکید کرد که این انقلاب الگوی بسیاری از مظلومان و مسلمانان سراسر جهان بوده و آزاد مردان کشورهای اسلامی خود را پیرو و رهرو حضرت امام می دانند . 
مرادیان گفت: اکنون، درپی استقامت ملت ایران، همراهی دوستداران انقلاب و ناکامی بدخواهان، اقبال جهانی به جمهوری اسلامی دوچندان شده به گونه ای که حتی دولت های غیردوست نیز به بازنگری سیاست های پیشین و تعامل با ایران روی آورده اند. 
سفیر ایران در دانمارک عنوان کرد: مخالفان انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته با توطئه، جنگ، فشار، تحریم، اسلام هراسی و ایران ستیزی کوشیدند حامیان انقلاب را مایوس کنند که به لطف الهی تلاش های آنان همواره نافرجام ماند. اما باید دانست که با توجه به ماهیت سلطه ناپذیری انقلاب اسلامی، این خصومت ها در شکل های گوناگون و شیوه های نو همچنان ادامه خواهد داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi