کد خبر : ۴۹۳۲۷۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶
جشن ایرانیان مقیم بوسنی و هرزگوین به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

مقیم/ با حضور سفیر کشورمان جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با حضور ایرانیان مقیم در سارایوو برگزار شد.

به گزارش مقیم، جشن پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه(دیشب) با حضور اعضای سفارت، مدیران و کارکنان نهادهای ایرانی مستقر در بوسنی و هرزگوین به همراه خانواده ها و پزشکان، دانشجویان و بازرگانان ایرانی مقیم برگزار شد.
در این مراسم که به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در هتل بریستول سارایوو برگزار گردید، محمود حیدری سفیر کشورمان در سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ایرانیان مقیم در بوسنی و هرزگوین گفت: دستاوردهای قابل توجه کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و علمی از نتایج خودباوری ملی می باشد که انقلاب اسلامی آن را بارور کرده است. 
حیدری اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران از بدو تاسیس پیروزی های گوناگونی را ثبت کرده که از جمله آنها می توان به موفقیت در برابر تحریم های ظالمانه، حفظ دستاوردهای هسته ای کشورمان و مقاومت در برابر تروریسم و افراطی گری در منطقه خاورمیانه اشاره کرد. 
سفیر کشورمان افزود: اتحاد و همبستگی، ایثار و فداکاری و عدالت خواهی از نمادها و آموزه های انقلاب اسلامی می باشد که در پرتو آن استقلال، آزادی، امنیت و پیشرفت برای ایران رقم خورده است. 
حیدری به نقش و جایگاه ایرانیان مقیم در بوسنی و هرزگوین به عنوان نمایندگان جمعیت هشتاد میلیونی ایران اشاره کرد و افزود: نقش ایرانیان مقیم در این کشور در پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی کشورمان و توسعه روابط دو ملت بسیار حائز اهمیت است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده را کرد. 
این برنامه با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد. سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، اجرای سرود توسط دانش آموزان مدرسه ایرانی، اجرای قطعات موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی 'مانی' از شهر تبریز و قرائت اشعار حماسی توسط دکتر سید کاظم موسوی استاد اعزامی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه سارایوو؛ از دیگر برنامه های جشن انقلاب اسلامی ویژه ایرانیان مقیم در سارایوو بود.
شایان ذکر است جمعی از مدیران و هنرمندان تبریزی که برای برگزاری برنامه فرهنگی روزهای ایران به بوسنی هرزگوین سفر کرده اند نیز از جمله مهمانان این گردهمایی بودند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi