کد خبر : ۴۹۳۱۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
ایران برای سازندگی عراق و بازسازی مناطق جنگزده آماده می شود

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز تبدیل به یک کشور توسعه یافته شده که دارای امنیت خوب و روابط سیاسی و اقتصادی گسترده با کشورهای مختلف منطقه و جهان است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  'ایرج مسجدی'  در جمع خانواده های ایرانی مقیم بغداد افزود جمهوری اسلامی ایران با یک هیات بزرگ اقتصادی به سرپرستی وزیر خارجه کشورمان در چند روز آینده در کنفرانس بازسازی عراق که قرار است درکویت برگزار شود شرکت و از همان جا، طرح مشارکت جدی در سازندگی و بازسازی این کشور را آغاز می کند.
به گفته وی، بعد از موفقیت هایی که در جنگ با داعش و برقراری ثبات و امنیت در عراق با برادران عراقی داشتیم اکنون جمهوری اسلامی ایران برای اقدام بزرگتر یعنی سازندگی عراق و بازسازی مناطق جنگزده این کشور آماده می شود. 
مسجدی خاطر نشان ساخت که امروز انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهلمین سال پیروزی خود می شود که از یک نهال نوشکفته تبدیل به یک درخت تنومند شده است.
وی تاکید کرد که دستاوردها و پیروزی های انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهیدان، ایستادگی و حمایت مردم ایران، رهبری امام راحل و بعد از ایشان رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، تلاش خدمتگزاران این انقلاب و جانبازی رزمندگان اسلام تحقق یافته است. 
مسجدی گفت که جمهوری اسلامی ایران امروز تبدیل به یک کشور توسعه یافته شده که دارای امنیت خوب و روابط سیاسی و اقتصادی گسترده با کشورهای مختلف منطقه و جهان است.
وی در این مراسم که سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق حضور داشت، رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و عراق را مهم ارزیابی کرد.
مسجدی گفت جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که همواره حامی دولت و ملت عراق از زمان سقوط رژیم صدام تا به امروز بوده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق تاکید کرد که خوشحالیم که شاهد پیروزی های و موفقیت های دولت و مردم عراق بر داعش و برقراری امنیت در این کشور هستیم و ما در مرحله بازسازی نیز این کشور را تنها نخواهیم گذاشت.
کنفرانس بین المللی بازسازی عراق قرار است روزهای 12 - 14 ماه جاری میلادی (23 - 25 بهمن ماه ) به میزبانی کویت برگزار شود. 
بغداد امیدوار است بتواند طی برگزاری این کنفرانس دست کم 100 میلیارد دلار کمک و سرمایه گذاری خارجی برای هزینه کردن در بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ داعش و نیز عقب ماندگی ها در زمینه های زیرساخت جذب کند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi