کد خبر : ۴۹۳۱۷۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای قدرتمند و اثرگذار منطقه است

مقیم/ سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در عراق با بیان اینکه آثار زیان‌بار خروج از برجام بیشتر متوجه غربی‌ها می‌شود، گفت: در دوران دفاع مقدس فرزندان شما و جوانان برومند خوزستان در آن زمان که هنوز کسی به جبهه نیامده بود در دب حردان، دهلاویه و ابوحمیظه با دستان خالی مقابل دشمن مقاومت کردند و او را از خاک وطن بیرون راندند.

به گزارش مقیم و به نقل از تسنیم، یادواره فاتحان شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا در تالار اجتماعات امام خامنه‌ای مجتمع فرهنگی ورزشی فجر ااهواز برگزار شد.

در این برنامه معنوی که جمع زیادی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم حضور داشتند، حسن دانایی‌فر سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: به خانواده‌های شهدا و رزمندگان تبریک می‌گویم که چنین فرزندانی را تربیت کردند که با هجرت از دیار خود به دفاع از حریم ولایت پرداختند.

وی با اشاره به نقشه‌های دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی بیان کرد: آنها فکر می‌کردند در مدت زمان کوتاهی می‌توانند انقلاب و جمهوری اسلامی را نابود کنند ولی همه دیدیم که صدام نابود شد.

سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در عراق ادامه داد: در دوران دفاع مقدس فرزندان شما و جوانان برومند خوزستان در آن زمان که هنوز کسی به جبهه نیامده بود در دب حردان، دهلاویه و ابوحمیظه با دستان خالی مقابل دشمن مقاومت کردند و او را از خاک وطن بیرون راندند.

وی در ادامه سخنان خود به بیان برخی از حوادث دوران دفاع مقدس پرداخت و تصریح کرد: برخی از سیاسیون آن زمان می‌گفتند که زمین بدهیم و زمان بخریم غافل از اینکه دشمن قصد نابودی ما را داشت و کسی که برای نابودی آمده مذاکره نمی‌پذیرد.

دانایی‌فر خاطرنشان کرد: هر آن چیزی که به خاطر آن در دوران دفاع مقدس فداکاری کردیم نتیجه داد، آن زمان در کنار خانه خود جنگیدیم اما قدرتمند شدیم و با دشمن کیلومترها دورتر از کشور می‌جنگیم.

وی با اشاره به نقشه‌های آمریکا عنوان کرد: آمریکایی‌ها در سال 2003 به بهانه نابودی صدام که مهره سوخته آنها بود به عراق حمله کردند که هدف اصلیش مقابله با انقلاب اسلامی بود ولی جوانان انقلابی عراقی با مقاومت دشمن را بیرون انداختند.

سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در عراق اضافه کرد: اسرائیلی‌ها از فرصت حمله آمریکا به عراق استفاده کردند و جنگی را علیه لبنان راه انداختند تا به خیال خود حزب‌الله را نابود کنند، ولی به گفته یکی از نمایندگان رژیم صهیونیستی در هیچ جنگی مانند جنگ 33 روزه این رژیم تحقیر نشد.

وی گفت: بعد از شکست رژیم صهیونیستی آمریکایی‌ها اقدامات زیادی برای مقابله با جبهه مقاومت انجام دادند که یکی از آنها راه اندازی بهار عربی بود. می‌خواستند ساختار مقاومت از هم بپاشد و ساختار خودشان منهدم شد.

دانایی‌فر با تاکید بر اینکه استقلال یکی از شعارهای اساسی دوران انقلاب بود با اشاره به برخی از شبهات درباره حضور ایران در کشورهایی مانند سوریه و عراق عنوان کرد: در جنگ ویتنام نیروهای ایرانی چه کردند؟ آنها در کنار آمریکایی‌ها علیه مردم مظلوم ویتنام جنگیدند.

وی با اشاره به برخی از اقدامات رژیم پهلوی در کشورهای دیگر گفت: بزرگترین بیمارستان عمان توسط ایران ساخته شد که هم اکنون موجود است و نام فرح بر آن نهاده شد.

وی با تاکید بر این نکته که با قدرت توانستیم تهدیدها را خنثی کنیم، تصریح کرد: ما از تهدیدها و فشارهای غرب نمی‌ترسیم و هر که بخواهد به ما تعدی کند جواب دندان شکنی به او می‌دهیم.

دانایی‌فر گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و هدایت‌های مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران یکی از قدرتمند ترین و تاثیر گذارترین کشورهای منطقه است، در ابتدای انقلاب دشمنان با پشتیبانی همه جانبه صدام قصد داشتند انقلاب اسلامی را از بین ببرند ولی رزمندگان و ایثارگران ما با دست خالی چنان جانانه مقاومت کردند که دشمن متوقف و این توطئه دشمنان نابود شد.

وی با اشاره به این مطلب که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای قدرتمند و اثرگذار منطقه است، یادآور شد: پرونده‌ها و مشکلات منطقه بدون حضور ایران به نتیجه نمی‌رسد زیرا ما امروز اثرگذارترین کشور هستیم.

سفیر پیشین جمهوری اسلامی ایران در عراق در ادامه افزود: به برکت خانواده‌های شهدا، ایثارگری جوانان و درایت جوانان امروز جمهوری اسلامی در وضعیت بسیار مناسبی در منطقه حضور دارد.

وی با بیان اینکه تهدیدهای آمریکا چیز جدیدی نیست به برخی از اقدامات رئیس جمهور فعلی ایالت متحده اشاره کرد و در همین ارتباط توضیح داد: ترامپ ادای ریگان را درمی‌آورد و ره به جایی نمی‌برد زیرا ریگان در دوران سخت جنگ نتوانست کاری کند حالا که ما در اقتدار هستیم.

دانایی‌فر با تاکید بر این نکته که خروج از برجام به ضرر آمریکا و کشورهای غربی‌ است و متحمل صدمات زیادی می‌شوند، خاطرنشان کرد: ما هم دچار زیان می‌شویم ولی آثار زیان‌بار خروج از برجام بیشتر متوجه غربی‌ها می‌شود.

وی با اشاره به برخی از مشکلات کشور عنوان کرد: دولت مردان باید باور داشته باشند که می‌توانند مشکلات را حل کنند ما شرایط سخت‌تر از این را پشت سر نهادیم، می‌توانیم این مرحله را نیز بگذرانیم زیرا مراحلی را پشت سر نهادیم که برخی فکر می‌کردند پایان انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi