کد خبر : ۴۹۲۸۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
به عصر طلایی روابط با اسپانیا بازمی گردیم

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا گفت: اگرچه تحریم های ظالمانه به حجم روابط و منافع شرکت های اسپانیایی صدمه زد، اما در مقطع پسابرجام با اراده سیاسی قوی دو کشور با سرعت در مسیر بازگشت به عصر طلایی روابط هستیم و کماکان پروژه های مختلفی در دست مطالعه و مذاکره شرکت های اسپانیایی است.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا، همزمان با آغاز ایام الله دهه مبارک فجر و در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، «محمد حسن فدایی فرد» سفیر کشورمان در اسپانیا  در ضیافت ناهار کاری دوستانه با جمع کثیری از دبیران ارشد بین الملل رسانه های گروهی و نمایندگان اندیشکده های سیاسی –راهبردی اسپانیا، آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را تشریح کرد.
فدایی فرد در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب، پیشرفته تر، مقتدرتر و با ثبات تر از همیشه مسیر تکامل خود را می پیماید و در سایه دیپلماسی سازنده، دروازه های همکاری را به روی دوستان بین المللی خود گشوده است. 
وی رسانه ها را بهترین مجرای اطلاع رسانی صحیح واقعیت های جوامع و تحکیم دوستی و همکاری میان کشورها و ملتها دانست و رسالت حرفه ای رسانه در پاسداری از حقایق و انتقال خبر و تحلیل صحیح را یادآوری کرد. 
فدایی فرد با تشریح ابعاد مختلف روابط دوستانه با اسپانیا، گفت : اگرچه تحریم های ظالمانه به حجم روابط و منافع شرکت های اسپانیایی صدمه زد، اما در مقطع پسابرجام با اراده سیاسی قوی دو کشور با سرعت در مسیر بازگشت به عصر طلایی روابط هستیم و کماکان پروژه های مختلفی در دست مطالعه و مذاکره شرکت های اسپانیایی است. 
دیپلمات ارشد کشورمان با اشاره به سفر اوایل اسفند ماه «آلفونسو داستیس» وزیر امور خارجه اسپانیا به کشورمان که در تداوم دیدارهای قبلی وزرای خارجه دو کشور صورت می گیرد، این سفر را از ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی حائز اهمیت فراوان دانست و افزود: این سفر طلیعه تحولات مهمی در روابط دو کشور خواهد بود.
سفیر کشورمان در مادرید در بخش دیگری از سخنانش گفت: برجام یک توافق چندجانبه بین المللی است که مورد حمایت قطعنامه شورای امنیت و جامعه بین المللی شامل اتحادیه اروپا قرار دارد، لذا هرگونه مذاکره یا تغییر در برجام منتفی است. 
وی توانمندی موشکی ایران را رکن اساسی استراتژی دفاع ملی بر پایه دو رکن تدافعی و بازدارندگی با هدف تضمین ثبات منطقه ای و پیشگیری از ماجراجویی نااهلان دانست و با یادآوری تجاوزات گذشته و تهدیدات جاری علیه تمامیت و حاکمیت ملی ایران، هرگونه مذاکره در مورد توانمندی دفاعی ایران را غیرممکن اعلام کرد. 
سفیر کشورمان در اسپانیا توهم و اشتباه محاسباتی بازیگران منطقه ای، فرا منطقه ای و ایجاد و تسلیح و تأمین مالی تروریست ها را موجب برهم خوردن ثبات و امنیت منطقه، ویرانی کشورهای عراق، سوریه، یمن و افغانستان، کشتار صدها هزار انسان بیگناه و آواره شدن میلیون ها نفر دانست و تأکید کرد که حضور مستشاری ایران در برخی از کشورهای منطقه به دعوت دولت های قانونی و برای مبارزه با تروریست های تکفیری بوده و تا پایان مأموریت ضد تروریستی ادامه خواهد یافت. 
وی بازگشت صلح و ثبات به منطقه را منوط به دست برداشتن برخی از کشورها و رژیم ها از سناریوهای استیلاجویانه و احترام به رأی ملت ها در تعیین سرنوشت خود دانست و نسبت به بازگشت تروریست ها به شهرهای خود و یا ایجاد پایگاه های بحرانی جدید هشدار داد.
در پایان این دیدار تعدادی از مدیران رسانه ها سئوالاتی در خصوص توافق هسته ای و نقش اروپا در تدوام آن، روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با اسپانیا و همچنین با کشورهای حوزه خلیج فارس، توانمندی های موشکی و ماهیت آن، وضعیت اقتصادی ایران و نفوذ ایران در منطقه مطرح کردند که پاسخ های لازم از سوی سفیر کشورمان در مادرید ارائه شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi