کد خبر : ۴۹۲۶۷۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
ارائه بورسیه تحصیلی به ایرانیان مقیم خارج از کشور برای اولین بار

مقیم/ رئیس پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف از ارائه تسهیلات وبورسیه تحصیلی به ایرانیان مقیم خارج از کشور برای اولین بار در کشور خبرداد.

به گزارش مقیم به نقل از فارس، علی سلک‌غفاری در بندرعباس، ظهر امروز اظهارکرد: پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف در کیش برای اولین بار در کشور تسهیلات آموزشی ویژه‌ای برای ایرانیان مقیم خارج از کشور درنظرگرفته است.

وی افزود: با همکاری ستادکل نیروهای مسلح تسهیلاتی در قالب شیوه‌نامه تدوین وابلاغ شده و در راستای حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور ضوابط ویژه‌ای برای مشمولین غیرغایب در پردیس بین المللی صنعتی شریف در کیش بصورت پایلوت اجرایی خواهدشد.

رئیس پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: بهره‌مندی از معافیت تحصیلی و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی در کیش و سایر پردیس‌های مشابه یکی از اولویت‌های این مرکز علمی برای استفاده هر چه بیشتر وبهتر دانش‌آموزان خارج از کشور می‌باشد.

سلک‌غفاری گفت: این دانشجویان می‌توانند در سال 4مرتبه به مدت دو هفته با تضمین دانشگاه از کشور خارج شده و الزامات آن توسط وزارت امور خارجه و سازمان  نظام وظیفه عمومی فراهم شده است و صدور مجوز تردد فقط یکبار در طی سال‌های تحصیل انجام می‌گیرد.

این مقام مسؤول افزود: براساس دستورالعمل سازمان نظام وظیفه عمومی جزییات این تسهیلات از تاریخ 96/11/1 به ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ شده و جزییات بیشترپس از هماهنگی با وزارت امورخارجه و سازمان نظام وظیفه عمومی تا یک ماه آینده اجرایی خواهد شد.

غفاری بیان کرد: این تسهیلات امکان جذب نخبگان خارج از کشور را فراهم کرده و دانشگاه با ارائه بورسیه تحصیلی به 4 نفر از ایرانیان مقیم در سال 97 که دارای سوابق آموزشی درخشان باشند به تشخیص شورای دانشگاه صنعتی شریف زمینه حضور هر چه بیشتر نخبگان خارج از کشور را فراهم می‌نماید.

رئیس پردیس بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: فراهم نمودن امکانات ویژه خوابگاهی برای دختران و پسران یکی از مواردی است که مورد توجه این مرکز می‌باشد تا دانشجویان و خانواده‌ها دغدغه‌ای از بابت خوابگاه نداشته باشند.

غفاری در پایان گفت: ارائه تسهیلات و بورسیه تحصیلی برای اولین بار در میان 7 منطقه آزاد کشور در کیش  با هماهنگی با ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان منطقه آزاد، وزارت امور خارجه و همکاری دانشگاه صنعتی شریف بصورت پایلوت عملیاتی می شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : علی سلک‌غفاری     |     دانشجویان بورسیه     |     بورسیه     |     خارج از کشور     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi