کد خبر : ۴۹۲۴۷۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
امضای نقشه راه توسعه همکاری های ایران و بلاروس

مقیم/ با حضور محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن و تجارت و «ویتالی میخایلوویچ ووک» وزیر صنایع جمهوری بلاروس نقشه راه توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس در محل سازمان توسعه تجارت به امضا رسید.

به گزارش مقیم، این نقشه راه با هدف توسعه همکاری های دوجانبه بین جمهوری بلاروس و جمهوری اسلامی ایران و در جهت تحکیم و تعمیق روز افزون روابط دوجانبه یک دوره متوسط زمانی در آینده در چارچوب برگزاری چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور بین وزارت صنعت معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزارت صنایع جمهوری بلاروس امضا شد.
برپایه این گزارش، دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس با در نظر گرفتن توافق‌های حاصله در سطح مقام های عالی رتبه طی ملاقات رئیس جمهوری ایران و رئیس جمهوری بلاروس در تاریخ نهم ژوئیه سال 2015 برابر با تیر ماه سال 1394 در حاشیه اجلاس های بریکس و سازمان همکاری شانگهای در روسیه، با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری بلندمدت یکی از حلقه های مهم تقویت همکاری اقتصادی و تجاری باشد و با توجه به اهمیت توسعه و گسترش همکاری های سیاسی، اقتصادی، تجاری، علمی و فرهنگی در چارچوب این نقشه راه تحقق اهداف بر اساس حقوق برابر و منافع متقابل به توافق رسیدند.
به گزارش ایرنا، براساس نقشه راه توسعه روابط ایران و بلاروس که اردیبهشت ماه سال 95 در مینسک امضا شد، دو کشور با تنظیم و اجرای برنامه های متعدد بازرگانی، صنعتی، سرمایه گذاری مشترک و بازرگانی، افزایش ارزش روابط اقتصادی را از سالیانه 75 میلیون دلار کنونی به 250 میلیون دلار تا پایان سال 2017 هدف گذاری کردند.
جمهوری بلاروس به مساحت 207 هزار و 600 کیلومتر مربع با پایتختی مینسک در شرق اروپا هم مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی قرار دارد و یکی از کشورهای پیشرفته صنعتی پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 در منطقه است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi