کد خبر : ۴۹۲۳۹۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶
غلظت ذرات معلق هوای اراک بیش ازحدمجاز است/ سومین روزمتوالی آلودگی

مقیم/ سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ذرات معلق هوای اراک در روز دوم بهمن ماه فراتر از حد مجاز بوده و هوای این شهر برای سومین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، رضا میرزایی: شاخص میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، روز یکشنبه یکم دی ماه، ۱۵۱میکروگرم بر مترمکعب و فراتر از حدمجاز بود که بیانگر وجود هوای ناسالم برای تمام گروه های جمعیتی است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: همچنین امروز(دوشنبه) میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوای اراک، ۴۶میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شد که نشانگر تداوم وضعیت آلودگی است.

میرزایی افزود: حد استاندارد میزان غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون در هوا، ۳۵میکروگرم بر مترمکعب است، بنابراین طی روز جاری وضعیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در شهر اراک اعلام می شود.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان ساخت: شهر اراک از ابتدای امسال تاکنون ۵۸ روز را با وضعیت هوای ناسالم پشت سر گذاشته و امروز پنجاه و نهمین روز آلوده سال جاری است.

وی ادامه داد: کیفیت نامناسب هوا و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس، شرایطی است که برای کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی و تنفسی و سالمندان زیان بار بوده و این افراد به جز موارد ضروری باید از رفت و آمد در محیط شهری و مناطق پرتردد خودداری کنند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی عنوان کرد: بیشترین تعداد روزهای ناسالم شهر اراک از ابتدای سال جاری تاکنون مربوط به شهریورماه بوده به میزان هشت روز و کمترین روزهای ناسالم نیز در خرداد ماه ثبت شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محیط زیست استان مرکزی     |     رضا میرزایی     |     الودگی هوای اراک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi